Casper Nirvana NB S500 Hackintosh destekliyor mu?

atmosferabi

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 2060, AMD Ryzen 5 3500X
Meslek
Öğrenci
RAM
8GB DDR4
Ekran kartı
NVIDIA GeForce MX230
İşlemci
Intel Core i5-10210U 1.60GHz (8 Çekirdek)
Selam, geçenlerde Nirvana NB C350 laptopla alakalı bir uyumluluk konusu açmıştım. Herhalde sülalemde Casper hastalığı var, elimde bu sefer Nirvana NB S500 model bir laptop var. Özelliklerini bırakıyorum, yorumlarınızı bekliyorum.

Model kodu: S500 1021-8D50t-g
Ürün: Epey linki

Son düzenleyen: Moderatör:

Sosyaldaki macOS Monterey imajını yazdırdım USB belleğe fakat BIOS ayarlarını yapmama rağmen bellekten boot etmedi, sanırsam Windows tarafındaki hızlı başlangıç ayarından. Denedikten sonra sizi rahatsız ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Dediğiniz gibi hızlı başlat ayarındandır, hızlı başlatı kapatmak istemiyorsanız kurtarma seçeneklerine girip oradan BIOS'a girip o şekilde boot edebilirsiniz.

Dediğiniz gibi hızlı başlat ayarındandır, hızlı başlatı kapatmak istemiyorsanız kurtarma seçeneklerine girip oradan BIOS'a girip o şekilde boot edebilirsiniz.
İlginç bir şekilde bahsettiğiniz yöntemle de boot edemedim. İmajı yeniden yazdırmayı deneyeceğim.

CSM kapalıysa açıp dener misiniz? Bende de bazen böyle oluyordu, bir de imajı yazdırdıktan sonra gelen EFI bölümünün içinde ne var?
Hocam BIOS InsydeH20, içerisinde CSM ile alakalı bir ayar yok. Advanced kısmından SATA Mode AHCI ayarlı, VMX teknolojisi aktif, USB BIOS Legacy Support Aktif, Secure boot kapalı, TPM device ise fTPM. Boot menüsü kısmında da PXE boot var ama alakasız. İmaj yazdırıldıktan sonra OC EFI adlı bir bölüm oluştu, bu bölümde EFI klasörü var, bu klasörün içinde BOOT ve OC adlı iki klasör daha var. OC kısmından kendi cihazıma uyumlu konfigürasyon dosyasının adını config.plist yaptım ve işlemleri denemeye başladım.

Yeni konular

Geri
Yukarı