Casper PC vs İ3 4160 ve R7 240 Tabanlı Sistem

Necdet Efe

Hectopat
Daha fazla  
Sistemin kullanılacağı yer ofis her hangi bir oyun oynanmayacak. Sadece iş amaçlı vatandaki elemana sorduğumda bana işlemcinin SSD daha önemli olduğunu söyledi ama ben bu konuda pek emin değilim. O yüzden buraya sorma gereği duydum. Sizce hangi sistem benim işimi halledebilir?

0VuIAh0.jpg
82Ds80N.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
2450 liraya R7 240'lı sistem mi toplanır yav? Vatan çalışanları döktürmüş yine. Toplam bütçeni belirt. Monitör isteyip istemediğini de ekle. Düzgün bir sistem tavsiyesi yaparız.

MSI H81M-P33 Intel H81 Soket 1150 DDR3 1600MHz SATA 3.0 DVI&VGA Anakart
GSKILL 8GB RipjawsX DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram
Intel Core i5 4460 Soket 1150 3.2GHz 6MB Önbellek 22nm İşlemci
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
Powercolor R9 270 TurboDuo OC GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2 Ekran Kartı
ZALMAN Z3 PLUS 600LE 600W MidT ATX PENCERELİ SİYAH KASA
CASPER M.CS-LED230-SNC-S 23" LED MONİTÖR

Sen bu parçaların tam model adlarını oluşturan bir liste yap, Vatan elemanına ver.
SSD bu bütçe için gereksiz, Windows'uda kendin kurarsın. Bu sistem o Vatan'ın verdiği 2 sistemden de daha iyi performans verir.

i5 işlemci sana uzun bir süre 4 çekirdek isteyen oyunlar dahil problem yaşatmaz.
H81 anakartlar, Gaming/Gamer seri olmadığı sürece en ucuz olan alınmalıdır. Chipsetede para vermiyorsun, ne gerek var?
RAM bilerek tek slot aldım, piyasada bulunabilen bir RAM ve ileride 16 yapabilirsin.
HDD ömürlüktür.
Ekran kartı her oyunu açar, çok yüksek ayarlar beklemeyin.
Kasa ömürlüktür, güç kaynağı da piyasadaki akıllı telefon fiyatına satılan kartları bile besler.
Monitör Casper ama F/P oranı mükemmel. 23" ve HDMI girişi var, masanın üstünde durduğu sürece bozulmaz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı