Casper TW8 Mac OS X Mavericks Kurulum Sorunu

Burak Teke

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar;

Şu anda Pc'de windows 8.1 var. Dual boot yapıp Mac OS X Mavericks 10.9.1 kurmaya çalışıyorum. Yönergeleri takip ettim, usb'den boot ettim yükleme ekranına geldim. "Boot Mac OS X from OS X Install Usb" dedim; fakat bilgisayar yeniden başladığında Windows 8.1'i boot ediyor. Sanırım "Secure Boot Other OS" kısmı ile alakalı olabilir. BIOS ekranında bu kısmı görememiştim.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Şimdiden teşekkür ederim

Yönergelerde eksik kalan kısım Clover veya Chamelon önyükleyicilerinden birisini yüklemeyi atladınız sanırım.

Yönergelerde eksik kalan kısım Clover veya Chamelon önyükleyicilerinden birisini yüklemeyi atladınız sanırım.
Sanırım sorun bu değil, bilgisayarı yeniden başlatıp usb'den boot ediyorum; ardından "Boot Mac OS X from OS X Install Usb" diyorum. PC yeniden başlıyor. Videolardaki anlatımda, dil seçim ekranı gelmesi lazım yeniden başlatıldıktan sonra, bundan sonra da "OS X Yükle" sekmesi gelmeli; fakat PC windows 8.1 ile başlıyor. OS X Yükle ekranı gelmiyor maalesef.

Başarılı kurulum yapıldıktan sonra sandım. Neyse -v,-x ... gibi komutları denediniz mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Denedim fakat yine olmadı. Bir de şöyle bişey var, "Boot Mac OS X from OS X Install Usb" dediğimde, Recep Bey'in hazırladığı videoda siyah ekran üzerinde akan beyaz yazılar çıkıyor. Bende ise o yazılardan 3 satır yazı çıkıp bilgisayar yeniden başlıyor.

Son düzenleme:
Komutlarda tek karakter dahi değiştiremezsiniz.Zira makine sizi anlayacak kadar gelişmedi daha. (*\) işaretlerinin olduğu tuşu (=) yerine kullanabilirsiniz.BİOS ayarlarını kontrol edin gerekli ayarlar varsa düzeltip tekrar deneyin

Boot Args'da Graphics Enabler=No yapıp; Boot Mac OS X without caches olarak çalıştırdım.
Normalde root device kısmında kalıp, yeniden başlıyordu, yükleme ekranına gelmiyordu,
Şu an Loading drivers... diyor; fakat yine yükleme ekranına gelmiyor.

61jy.png

Bende de benzer sorun var, Casper TW8 bilgisayarım. "Boot Mac OS X from OS X Install Usb" diyorum, PC yeniden başlıyor ve yükleme ekranına gelemiyorum.
Boot Args'da Graphics Enabler=No yapıp; Boot Mac OS X without caches olarak çalıştırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Graphics Enabler=No ayrık değil birleşik olacak GraphicsEnabler=Yes olarak deneyin olmazsa -x komutunu da ekleyerek deneyin.

Clover'da GraphicsEnabler=No değil, GraphicsInjector=Yes veya No komutu vardır ki o da zaten Graphics Options altından kod girmeden halledilir. Cihazınızın donanım özelliklerini belirtin. Ayrıca bir sanal makine kurup Unibeast yöntemini de deneyin. Ya da Bukalemun bootloader deneyin.

Clover'da GraphicsEnabler=No değil, GraphicsInjector=Yes veya No komutu vardır ki o da zaten Graphics Options altından kod girmeden halledilir. Cihazınızın donanım özelliklerini belirtin. Ayrıca bir sanal makine kurup Unibeast yöntemini de deneyin. Ya da Bukalemun bootloader deneyin.

Cihaz Özellikleri;
  • Anakart Adı : Quanta TW8/SW8/DW8
  • İşlemci :Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU P8700 @ 2.53GHz
  • Ekran kartı :NVIDIA GeForce 9600M GS
  • Ağ Bağdaştırıcı: Intel(R) WiFi Link 5100 AGN
  • Ağ Bağdaştırıcısı: Realtek PCIe GBE Family Controller
  • IDE Denetleyicisi: Standart SATA AHCI Denetleyici

Bukalemun bootloader'ı denedim, Graphics Options altından kod girmeden de bir şeyler yaptım; fakat yükleme ekranına gelemiyorum bir türlü. Unibeast'e bakacağım bi de.
Şu an PC'de Windows 8.1 Pro var ve Mac OS X Mavericks 10.9.1 dual boot yapmaya çalışıyorum.
"Boot Mac OS X from OS X Install Usb" dediğimde "Loading drivers..." diyor ama hiçbir şey yüklemiyor. O yüzdendir ki yükleme ekranına gelemedim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı