Çözüldü CAT 6 ile ADSL kablo birleşmesi yüzünden internet yavaşlar mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

LKWasTaken

Hectopat
Daha fazla  
16779473433508927412459146276384.jpg

Elektrikçi böyle yaptı. VDSL internet gelse ADSL kablo yüzünden internet yavaşlar mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam gerek yoktu ki eski kabloyu da kullanmaya devam edebilirdiniz, prizden modeme gelen rj kabloyu CAT 6 ile değiştirdi, ucunu da eski kablonun ucunu ek yaptı doğru mu anladım? Eğer bu şekildeyse düşüş veya bir problem olmaz fakat bunun yerine kaliteli bir RJ11 kablo almak daha iyi olur.
CAT 6, CAT 6 lıkdan çıkmış artık, tabii ki de yavaşlar. Ayrıca CAT 6 kablonun ucuna RJ11 mi çakmaya çalıştı elektrikçi tam olarak yapmaya çalıştığınız nedir?

CAT 6, CAT 6 lıkdan çıkmış artık, tabii ki de yavaşlar. Ayrıca CAT 6 kablonun ucuna RJ11 mi çakmaya çalıştı elektrikçi tam olarak yapmaya çalıştığınız nedir?

Elektrikçi bina içi tesisatı CAT 6 ile değiştirdi ve ucunu önceki kablo ile bağladı. Ayrıca modemin DSL girişi rj11.

Son düzenleme:
Hocam gerek yoktu ki eski kabloyu da kullanmaya devam edebilirdiniz, prizden modeme gelen rj kabloyu CAT 6 ile değiştirdi, ucunu da eski kablonun ucunu ek yaptı doğru mu anladım? Eğer bu şekildeyse düşüş veya bir problem olmaz fakat bunun yerine kaliteli bir RJ11 kablo almak daha iyi olur.

Çözüm

Anladım hocam sağ olun. RJ11 kablolar hakkında pek bilgim olmadığı için direk CAT 6 yaptırmıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı