CAT 6 kablo ile 500Mbps internet hızları alınabilir mi?

Aygıt Yöneticisi - Ağ Bağdaştırıcıları - Ağ Sürücün (Realtek) sağ tık - Özellikler - Gelişmiş - Hız&İkili girdiğinizde sağ tarafta değer olarak 100 veya otomatik olabilir.
Bunu 1Gbps'ye çekin.
Yaptım hocam, herhangi bir değişiklik yok.. Anakartım destekliyor, modemim destekliyor, kablo destekliyor.. Anlayamıyorum..

Yaptım hocam, herhangi bir değişiklik yok.. Anakartım destekliyor, modemim destekliyor, kablo destekliyor.. Anlayamıyorum..

Tuhaf. Hızınızı sınırlayan başka bir program olmalı.
Kablonun CAT6 olduğuna eminiz değil mi?
Birde mesela benim de ara sıra bağlantı hızım 100 mbps olarak güncelleniyor 1Gbps seçili olsa bile.
Böyle olduğunu fark ettiğim gibi önce otomatik yapıp daha sonra tekrar 1Gbps yapıyorum düzeliyor.

Böyle dener misin

Son düzenleme:
bir de mesela benim de ara sıra bağlantı hızım 100 Mbps olarak güncelleniyor 1Gbps seçili olsa bile.
Böyle olduğunu fark ettiğim gibi önce otomatik yapıp daha sonra tekrar 1Gbps yapıyorum düzeliyor.

Böyle dener misin?

Aynısını denedim bende de değişiklik yok.

Birde mesela benim de ara sıra bağlantı hızım 100 mbps olarak güncelleniyor 1Gbps seçili olsa bile.

Böyle dener misin
Kablonun CAT6 olduğuna eminim, bazı başlıklarda farklı bir CAT6 kablo ile denenince düzeldiği yazılmış, yarın bir de öyle deneyeceğim.
Oto - 1Gbps değişimini denemiştim, o da fayda etmedi..
Bir de benim Ethernet Realtek değil, İntel. Anakartın sitesinden LAN driveri yükledim ama oldu mu bilmiyorum..

Kablonun CAT6 olduğuna eminim, bazı başlıklarda farklı bir CAT6 kablo ile denenince düzeldiği yazılmış, yarın bir de öyle deneyeceğim.
Oto - 1Gbps değişimini denemiştim, o da fayda etmedi..
Bir de benim Ethernet Realtek değil, İntel. Anakartın sitesinden LAN driveri yükledim ama oldu mu bilmiyorum..

CAT6 kablolarda genel sıkıntı sanırım.
Bunu bildiğimden CAT7 kablo aldım ama etrafta metal konnektör olmadığı aklıma gelmedi :)
CAT7 al istersen, kafan rahat olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı