CAT 6 kablo ile 500Mbps internet hızları alınabilir mi?

Metalium

Kilopat
Merhaba,
500 Mbps internet kullanmaktayım, mobil cihazlar üzerinden 5 GHz Wi-Fi'ya bağlandığımda rahatlıkla 500 Mbps'yi görüyorum fakat Ethernet kablosuyla bilgisayarıma bağladığımda hızım 100 Mbps'lere iniyor.

Anakartımın Ethernet çıkışına baktığımda yanında 2,5 GHz yazdığını gördüm. CAT 6 kablo ile Mbps değerinde bir artış olur mu? Anakart Ethernet portunu 5 GHz yapacak bir tür çevirici var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 için ayarlar > Ethernet > ağ >

1694695551047.png

Aşağılarda böyle bir yazı olması lazım orada 1000 yazıyorsa alırsın ama 100 yazıyorsa bir yerde bir sıkıntı vardır.

Merhaba,
500 Mbps internet kullanmaktayım, mobil cihazlar üzerinden 5 GHz Wi-Fi'ya bağlandığımda rahatlıkla 500 Mbps'yi görüyorum fakat Ethernet kablosuyla bilgisayarıma bağladığımda hızım 100 Mbps'lere iniyor.

Anakartımın Ethernet çıkışına baktığımda yanında 2,5 GHz yazdığını gördüm. CAT 6 kablo ile Mbps değerinde bir artış olur mu? Anakart Ethernet portunu 5 GHz yapacak bir tür çevirici var mıdır?

Şimdiden teşekkürler.

CAT6 ile rahat alırsın.

Windows 10 için ayarlar > Ethernet > ağ >

Eki Görüntüle 1943613

Aşağılarda böyle bir yazı olması lazım orada 1000 yazıyorsa alırsın ama 100 yazıyorsa bir yerde bir sıkıntı vardır.
Hocam altın uçlu Cat 7 ethernet kablosu alıp bağladım, hız testi yaptığımda halen 90 Mbps görüyorum, dediğiniz ayarlar kısmına baktığımda 1000 değil 100 yazıyor. Ne yapmam gerek bu durumda ?

Hocam altın uçlu CAT 7 Ethernet kablosu alıp bağladım, hız testi yaptığımda halen 90 Mbps görüyorum, dediğiniz ayarlar kısmına baktığımda 1000 değil 100 yazıyor. Ne yapmam gerek bu durumda?

Çok garip modeminiz kablonuz anakartınız gigabit destekliyor ama 100 Mbps olarak bağlanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı