Cat5 kablo tavsiyesi

Carnage86

Kilopat
Makaleler
22
Yer
İzmir
Cat5 kablo tavsiyesine ihtiyacım var. Bir de Cat6 ile Cat5 arasındaki farklar neler? 10 metre üstü bir kabloya ihtiyacım var ve Cat5 alırsam sinyal kalitesinde düşüş olur mu?

Cat5 kablo tavsiyesine ihtiyacım var. Bir de Cat6 ile Cat5 arasındaki farklar neler? 10 metre üstü bir kabloya ihtiyacım var ve Cat5 alırsam sinyal kalitesinde düşüş olur mu?
10 metre üstü derken ama 50metreye kadar cat5 kullandım sorun yaşamadım cat5 alırsan işini görür cat6 ya fazla para vermene gerek yok bence

Teşekkürler. Bir de kablo kalınlığı standart mıdır? Mümkün olduğunca ince ve kaliteli bir kabloya ihtiyacım var. Ayrıca standart pense ile kabloyu kesersem kabloya zarar verir mi?

Merhaba,
Kablo kalınlığı üretim yapısına ve kaliteye göre değişiklik göstermektedir. Nitekim bir çok kablo da birbirinden çok az değişiklik gösterebilecek derecede kalınlık farkları vardır. Cat5e serisi ince kablolar da bulmanız mümkündür ancak kalite arıyorsanız ince kablolara yönelmenizi tavsiye etmem. Cat6 kablo kullanacaksanız da Cat6 konnektör kullanmanızda yarar vardır. Resim olarak ekliyorum.
Kesme işlemi için kablo pensesi kullanmanızda fayda var ancak kesme işleminde size pratik gelmiyor ise kaliteli keskin ağızlı bir yan keski ile de kesme işlemini yapabilirsiniz, normal pense tavsiye etmem kesim ağzı çok ince olmadığı için bu işe uygun değildir.

0000062_8p8c-plug-rj45-cat-5e-shielded-connectors-100psc_300.jpg
cat__6ftp.jpg

Son düzenleme:
Merhaba,
Kablo kalınlığı üretim yapısına ve kaliteye göre değişiklik göstermektedir. Nitekim bir çok kablo da birbirinden çok az değişiklik gösterebilecek derecede kalınlık farkları vardır. Cat5e serisi ince kablolar da bulmanız mümkündür ancak kalite arıyorsanız ince kablolara yönelmenizi tavsiye etmem. Cat6 kablo kullanacaksanız da Cat6 konnektör kullanmanızda yarar vardır. Resim olarak ekliyorum.
Kesme işlemi için kablo pensesi kullanmanızda fayda var ancak kesme işleminde size pratik gelmiyor ise kaliteli keskin ağızlı bir yan keski ile de kesme işlemini yapabilirsiniz, normal pense tavsiye etmem kesim ağzı çok ince olmadığı için bu işe uygun değildir.

Eki Görüntüle 8998 Eki Görüntüle 8999

Hocam kimse ürün özelliklerinde kablo kalınlığından bahsetmemiş ama benim için önemli çünkü ya iğne deliği gibi yerden geçecek ya da duvarı delmek zorunda kalacağım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı