CAT6 ethernet kablosu telefon kablosu ile nasıl birleştirilir?

LiteraryLucky

Kilopat
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Merhabalar, köy evime internet baglattirdim ancak alt yapi ADSL uygun oldugu icin ADSL modem satin aldim.

Kablolama konusunda Türk Telekom ekipleri telefon kutusundan ev hattina baglanti kurdular ancak evin 1. katinin oturma odasi disinda baglanti alabilecegim bir yer yok.

İstanbul'daki evimde CAT6 ethernet kablosu ile telefon hattindan evime kablo cektirmistim ancak orada ev telefonu oldugu icin splitter kullaniyorum.

Burada ev telefonu olmadigi icin direkt baglanti yapiyorum ancak odam ust katta oldugu icin ev icerisinde kablo dolastirmak istemiyorum.

Ayni İstanbul'daki evimdeki gibi CAT6 fabrika cikisli kablo aldim. Bir ucunu kestim ve camin plastigini matkap ile delerek disari cikarttim ve telefon hattina baglantisini yaptim.

Her sey cok guzel ancak CAT6 ethernet kablosunun jack kismi ADSL kismina girmiyor buyuk kalıyor. Tam bu araya CAT6 etnernet kablosunun jackinin girebilecegi ve tam diger tarafindan telefon kablosu takip modeme baglayabilecegim bir aparat var mi?

Merhabalar, köy evime internet bağlattırdım ancak alt yapı ADSL uygun olduğu için ADSL modem satın aldım.

Kablolama konusunda Türk Telekom ekipleri telefon kutusundan ev hattına bağlantı kurdular ancak evin 1. katının oturma odası dışında bağlantı alabileceğim bir yer yok.

İstanbul'daki evimde CAT6 ethernet kablosu ile telefon hattından evime kablo çektirmiştim ancak orada ev telefonu olduğu için splitter kullanıyorum.

Burada ev telefonu olmadığı için direkt bağlantı yapıyorum ancak odam üst katta olduğu için ev içerisinde kablo dolaştırmak istemiyorum.

Aynı İstanbul'daki evimdeki gibi CAT6 fabrika çıkışlı kablo aldım. Bir ucunu kestim ve camın plastigini matkap ile delerek dışarı çıkarttım ve telefon hattına bağlantısını yaptım.

Her şey çok güzel ancak CAT6 ethernet kablosunun jack kısmı ADSL kısmına girmiyor büyük kalıyor. Tam bu araya CAT6 etnernet kablosunun jackinin girebileceği ve tam diğer tarafından telefon kablosu takip modeme baglayabilecegim bir aparat var mı?

Neden Slipter kullanmadın telefon yok diye slipter kullanmamak saçma olur slipter hem çoğaltmak hem kesik kabloyu uzatmak için kullanılır.

Neden Slipter kullanmadın telefon yok diye slipter kullanmamak saçma olur slipter hem çoğaltmak hem kesik kabloyu uzatmak için kullanılır.
Kabloya yapılan her ek bağlantı kablodaki sinyal gücünü düşürür. Direk tek kablo ile bağlamak en sağlıklısı.

Bildiğim kadarıyla telefon olmasa bile splitter kullanman lazım, belki modemden modeme fark vardır.
Splitter telefon hattındaki 4KHz lik sinyali ayırmak için var, evde telefon hattı açılmamışsa oradaki sinyal zaten aktif değildir, en eski modemler bile oradaki sinyali görmezden geliyor zaten.
1590576315153.png

Yeni konular

Geri
Yukarı