CAT6 ethernet kablosu telefon kablosu ile nasıl birleştirilir?

Peki arkadaslar oneriniz splitter mi? Splitter'a telefon hattindan gelen CAT6 jack ucunu takabilir miyim?
İlk mesajda jakların yanlış olduğundan bahsettiğimi hatırlıyorum, CAT6 kabloya iki tane kablo bağlamış olmanız gerek telefon hattından, o kablonun eve gelen ucundaki iki kabloyu doğru şekilde RJ11 jackına bağlayıp direk modeme ve ya splitter koyarak modeme bağlamanız gerek, splitter üzerindeki bağlantılar da RJ11dir.

Evet CAT6 kablounun sadece iki tanesini bağladım. Gelen uç fabrika çıkışlı ethernet kablosu şeklinde. Bu taraftaki fabrika çıkışlı kafasını da kesip RJ11 jack presslemem gerekecek. RJ11 jack temin edebilirim de kendim pressleyemem. En mantıklısı Jack uçlarını temin edip Türk Telekom ekiplerini arayıp çağırmak gibi görünüyor.

Evet CAT6 kablounun sadece iki tanesini bağladım. Gelen uç fabrika çıkışlı ethernet kablosu şeklinde. Bu taraftaki fabrika çıkışlı kafasını da kesip RJ11 jack presslemem gerekecek. RJ11 jack temin edebilirim de kendim pressleyemem. En mantıklısı Jack uçlarını temin edip Türk Telekom ekiplerini arayıp çağırmak gibi görünüyor.
O işlemler için makaslar var ancak, en garanti işlemi onlar yapar evet.

Peki size son bir sey daha sormak istiyorum. Telefon hattindan direkt modeme baglanti yapmaktansa araya splitter koymak ne gibi performans saglar?

Yine belirteyim evde ev telefonu yok.
Splitter telefon hattındaki 4KHz lik sinyali ayırmak için var, evde telefon hattı açılmamışsa oradaki sinyal zaten aktif değildir, en eski modemler bile oradaki sinyali görmezden geliyor zaten.
Eki Görüntüle 574667
Benim deneyimlediğim ile bir farkı yok. Dediğim gibi sadece ilk 4KHz kanalını ayırmak için splitter kullanıyoruz. Modem zaten orayı kullanmıyor.

Geri
Yukarı