CAT6 vs telefon kablosu

Cetrion

Centipat
Merhaba, apartmanın 4. katındayım. Aşağıdaki ankastreden daireme kadar olan kabloyu değiştireceğim. Mevcut olarak CAT6 var ama elektrikçi bana telefon kablosu da çektirebilirsin aşağıdan yukarıya bir sorun olmaz dedi. Gerçekten öyle mi? İnternet hızında bir kayıp, ping sorunu vs. yaşarım diye çekindim biraz. Bugün gelecek telefonda konuştuk. Ayrıca telefon kablosunun sıcak ve soğuğa dayanıklılığı nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıcak ve soğuk dayanıklılığı kablonun iç ve dış yapısındaki kaliteye bakar. Ben 2018'de aldığım kabloyu öyle güzel üretmişler ki dehşet sıcaklarda bile gram gevreme yapmadı. 4. kat ile aşağı mesafe az sayılmaz. Evin içinde bir mesafe olsa tamam diyeceğim ama kaliteli CAT 6 tavsiyemdir.

Eğer kablonun geçeceği yerde çok fazla elektrik kablosu var ise, soğuk sıcak farkı yüksek ise S/FTP kablolardan tercih etmeniz fayda sağlayacaktır. Kendi daireme çektirdiğim kablo bundan mesela, örnek olarak koyuyorum.
cat7-sftp-hf-23-awg-recber-507001-data-lan-kablolari-recber-8562-57-B.jpg

Merhaba, apartmanın 4. katındayım. Aşağıdaki ankastreden daireme kadar olan kabloyu değiştireceğim. Mevcut olarak CAT6 var ama elektrikçi bana telefon kablosu da çektirebilirsin aşağıdan yukarıya bir sorun olmaz dedi. Gerçekten öyle mi? İnternet hızında bir kayıp, ping sorunu vs. yaşarım diye çekindim biraz. Bugün gelecek telefonda konuştuk. Ayrıca telefon kablosunun sıcak ve soğuğa dayanıklılığı nedir?
Merhaba. Marka da önemli bu konuda ama genel olarak Cat6'lar daha sağlam ve daha iyidir.
Eğer kablonun geçeceği yerde çok fazla elektrik kablosu var ise, soğuk sıcak farkı yüksek ise S/FTP kablolardan tercih etmeniz fayda sağlayacaktır. Kendi daireme çektirdiğim kablo bundan mesela, örnek olarak koyuyorum.
Eki Görüntüle 1966477
Yaptığınız harcamaya saygı duydum, hangi şehirdesiniz acaba? Ben Kayseri'de folyosuz kablo kullanıyorum yıllardır, bir sorunla karşılaşmadım ama dandik markaların göfretten daha gevrek olduğunu da görmüştüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı