CAT6 vs Kaliteli Telefon Kablosu

Gus Fring

Kilopat
Eve VDSL hat çektireceğim yeni hat olduğu için kabloları da kaliteli almak istiyorum. Nexans CAT6 düşündüm ama 8. katta oturduğum için 40-50 metre lazım onun fiyatı da biraz tuzlu. Onun yerine kaliteli bir telefon kablosu alsam CAT6 yerine geçer mi? Telefon kablosu olarak bildiğiniz kaliteli marka varsa link bırakabilir misiniz? Ayrıca eğer olurda CAT6 alabilirsem ankastreden direk modeme bağlayacağım, onun için bir ucu modeme gelecek şekilde RJ11 diğer ucu da ankastreye bağlanacak şekilde boş kalacak demi?

Fiyat olarak çok iyi ama markayı bilmiyorum. Geçen bir konuda RJ11 çakılması gerektiğini okumuştum yanlış mı yani?
Ayrıca attığınızı iki ucuna da konnektör çakılı bir ucunun boş olması gerekmiyor mu?

RJ11 zayıftır, 6 konum 4 İletkene sahiptir. ADSL ve telefon için geçerlidir, RJ45 ise kalitelidir VDSL'de kullanılan konnektördür. Diğer ucu boş olacak tabi onu elektrikçi zaten halleder. Kabloya gelince ben kullanıyorum 10 metreli olanı aldım 24 liraya ve 1.5 aydır kullanıyorum 1 kere bile ne hız düşmesi ne de ping yükselmesi olmadı, her zaman tam performans veriyor, kablo yumuşak gibi gözükse de bizimkiler sağolsun eziyorlar arada ama kabloda hiçbir sıkıntı olmadı, kontrol de ettim kabloya basılmasına (basılmalar desem çok daha doğru olur) rağmen ezik de oluşmadı.

RJ11 zayıftır, 6 konum 4 iletkene sahiptir. ADSL ve telefon için geçerlidir, RJ45 ise kalitelidir VDSL'de kullanılan konnektördür. Diğer ucu boş olacak tabii onu elektrikçi zaten halleder. Kabloya gelince ben kullanıyorum 10 metreli olanı aldım 24 liraya ve 1.5 aydır kullanıyorum 1 kere bile ne hız düşmesi ne de ping yükselmesi olmadı, her zaman tam performans veriyor, kablo yumuşak gibi gözükse de bizimkiler sağ olsun eziyorlar arada ama kabloda hiçbir sıkıntı olmadı, kontrol de ettim kabloya basılmasına (basılmalar desem çok daha doğru olur) rağmen ezik de oluşmadı.

Dostum yanlisin olmasin? RJ45 ucu VDSL modemin neresine takip DSL sinyali almayi düsünüyorsun? Misal ASUS N16

Dostum yanlisin olmasin? RJ45 ucu VDSL modemin neresine takip DSL sinyali almayi düsünüyorsun? Misal ASUS N16

Evet ben neden kabloyu LAN girişine takacakmış gibi düşündüm 😄, bu kabloyu alırsa elektrikçi iki ucu da çıkartır birine RJ11 çakar DSL için diğer ucuyla da ankastre bağlantısını yapabilir.

Sorma... Sen öyle emin konustun ki bildiklerimi bile sorusturur oldum:)

Selam kardeş bir şey soracaktım CAT 3 telelfon kablosu var bu kablu ile 35 Mbps hız alabilir miyim modem bu TP-Link TD-W9970 V3 VDSL desteği var ama rj 11 bu modem alır mıyım 35 Mbps hızı sorun yaratmaz değil mi 30 metre kablu uzunluğu.

Yeni konular

Geri
Yukarı