Catalina elma logosunda takılı kaldı

Peki çok sürer mi hocam imajın gelmesi? 15 tatil içinde yapmam lazım macOS işini. 15 tatil dışında yapamayacağım.

Destekleriniz için teşekkür ederim.

Peki çok sürer mi hocam? 15 tatil içinde yapmam lazım macOS işini. 15 tatil dışında yapamayacağım.

Destekleriniz için teşekkür ederim.
High Sierra imajı şimdi Google Drive üzerine yüklemeye başlatacağım. Yarın linki paylaşmış olurum.

Tamamdır hocam, çok teşekkür ederim.
Bir sorum daha olacak: High Sierra'da aynı sorunu (elmada takılı kalma) yaşama olasılığım yine aynı mı yoksa sıkıntısız geçebilir miyim High Sierra'ya.
@Yiğit Gençer

Catalina ile beraber aynı diskte DualBoot devri sona erdi.
Yanlış, tek diske Dual boot oluyor.
Konu sahibi HS ile deneyebilirsin(Clover)
Denemeden bunu uygula.
HD 4400 için olanı uygulayacaksın.

Yanlış, tek diske Dual boot oluyor.

Birçok yerde Catalina'da aynı diskte Dual Boot'un sıkıntılara yol açabildiğini, Windows Bootloader'ının sorunlar çıkartabildiğini okudum. Ki, kendim de deneyimledim. Genel olarak toplulukta gördüğüm şey, OpenCore'da DualBoot'un aynı diskte önerilmemesi, özellikle de Catalina'da.

Çoğu kişi ya Catalina kurup, Windows'u sonra kuruyor ya da BootCamp ile Windows kurulumunu gerçekleştiriyor.

Yanlış bir şey yaptığımı düşünmüyorum. Zira konuda Windows olan bir diske Catalina kurulmak istenmiş. Benim araştırdığım ve deneyimlediğim de bunun önerilmediği yönünde. Üstelik yanlış bir adımda Windows EFI'sine ya da macOS EFI'sine zarar verilebiliyor ki bu da yeni başlayan birisi için oldukça can sıkıcı olabilir. Özellikle Windows kısmı başıma oldukça geldi, ilk kez bu işlere girerken.

Yoksa masaüstü sistemimde, ayrı disklerde Big Sur ve Windows'u çok keyifli bir şekilde kullanıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı