Çatır Çatır Korsan Kullanıyorum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Marketten ürünü almadan, mağaza sahibinin de haberi olmadan sürekli bi ürünü çalıp çalıp yemekle ve beğenseydim parasını öderdim beğenmedim başka bir şeyler çalayım birazda onları deneyim beğenirsem parasını öderim demekten farkı yok bu olayın. Korsan=hırsızlıktır , bunu bile bile de hala pişkin pişkin ben yıllardır korsan kullanıyorum kimse de bir şey diyemez demekte absürttür. Siz çalmaya devam edin, madem çok denemek istiyorsunuz yükleyin demosunu vs deneyin beğenirseniz parasını verip alın. Her oyunu da oynamak zorunda değilsiniz paranız yoksa çalmak yerine almazsınız olur biter, etik olan da budur.

Marketten ürünü almadan, mağaza sahibinin de haberi olmadan sürekli bi ürünü çalıp çalıp yemekle ve beğenseydim parasını öderdim beğenmedim başka bir şeyler çalayım birazda onları deneyim beğenirsem parasını öderim demekten farkı yok bu olayın. Korsan=hırsızlıktır , bunu bile bile de hala pişkin pişkin ben yıllardır korsan kullanıyorum kimse de bir şey diyemez demekte absürttür. Siz çalmaya devam edin, madem çok denemek istiyorsunuz yükleyin demosunu vs deneyin beğenirseniz parasını verip alın. Her oyunu da oynamak zorunda değilsiniz paranız yoksa çalmak yerine almazsınız olur biter, etik olan da budur.
Pardon da sız hangı hakla karişiyorsunuz?

Arkadaşlar konu çok uzamış, artık insanlar birbirine girmeye başlamış. Lütfen kavga etmeyin, illa tartışacak olanlar lütfen saygı çerçevesinde tartışırsa sevinirim :) Konuyu açtığım için sorumlu olarak hissediyorum. Saygı çerçevesinde tartışan arkadaşlar sakın alınmasın, bu mesajı kimseye yanıt olarak yazmıyorum, bir nevi not olması gibi bir amaçla yazdım.

Korsan hırsızlıkla eş tutulamaz, kopyalamakla çalmak aynı şey değil. Üstelik ülkede oyunları oynayıp öven ve tanıtan kesim genelde korsan oynuyor. Korsan olmasa bazı oyunlar bu denli yayılamazdı.

Telif hakkı bulunan şeyleri yasadışı kullanmak diye ayrı bir madde vardı anayasada, denildiği gibi olsaydı hırsızlık kapsamına alıp geçerlerdi.

Ekonomik durum vb. önemli değil çünkü yasal bir forumdayız, şikayet ederlerse/dava açarlarsa korsan kullanıma destek forumun kapatılmasına bile sebep olabilir.

Sanmayın ki korsana destek vermiyoruz diyenler korsan kullanmıyor. Herkes korsan kullanıyor; oyunsa oyun, müzikse müzik, filmse film, programsa program. Her şeyi satın alamıyoruz ve ücretsiz alternatifleri olmuyor/olsa bile işimizi görmüyor. Korsan mecburen kullanıyoruz. 500 dolarlık bilgisayarımda sırf Camtasia için 300 dolar veremiyor olabilirim, gayet normal.

Korsana karşı olmamızın/destek vermememizin sebebi yasal zorunluluklar. Bunlara uymak zorundayız yoksa başımız belaya girer. Kullanım sözleşmesi anayasadan bağımsız değil. Korsan kullanıyorsanız bizden destek alamazsınız, kendiniz çözmeniz veya orijinal kullanmanız gerekiyor. Birileri ihbar ettiği için uçurulan sayısız korsan içerik paylaşım sitesi var, onlara bir nevi destek vererek elimizdeki forumun da uçurulmasını istemeyiz. Uyarı alınca bile canınız sıkılıyorken bir de buranın açılmamak üzere kapandığını düşünün. Korsan paylaşım sitelerinde bile paylaşımlardan paylaşan üyeler sorumludur, bizle alakası yok türünden yazılar bulunuyor.

Korsan kullanıyorsanız destek istemeyin, veremeyiz.

Demo kültürünün gelmesi lazım tekrar. Sizin durumunuzda ahlaki bir sorun göremiyorum ben. Sadece kendinizi riske atıyorsunuz. Casus yazılımlar ve mining yazılımları gibi şeylere karşı korunmasız olursunuz.

Arkadaşlar konu çok uzamış, artık insanlar birbirine girmeye başlamış. Lütfen kavga etmeyin, illa tartışacak olanlar lütfen saygı çerçevesinde tartışırsa sevinirim :) Konuyu açtığım için sorumlu olarak hissediyorum. Saygı çerçevesinde tartışan arkadaşlar sakın alınmasın, bu mesajı kimseye yanıt olarak yazmıyorum, bir nevi not olması gibi bir amaçla yazdım.
Bence bir daha bu forumda korsanın K'sini bile demeye kalkmayın. Burayı da böyle kabulleniyoruz artık ne yapalım.

Bence herkesin bilgisayarında bir tane olsa bile korsan oyun vardır. :D Mesela nostalji yapmak istediğimde korsan GTA:SA indirmiştim. 2004'te yapılan bir oyuna şahsen ben para vermem. :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı