CC hakkında devlet neden çözüm bulmuyor?

Çalınma durumu varsa polis ilgilenir. Rastgele harcama yapılmışsa bankaya harcama itirazı yapılır bakiyen sana geri gelir.

Ha cc ile alınmış ha sen cebinden vermişsin, faturası kesilip vergisi ödeniyor. Bankaların sorunu, daha da ötesinde limitini kontrol etmediği için kart sahibinin sorunu.

Çalınma durumu varsa polis ilgilenir. Rastgele harcama yapılmışsa bankaya harcama itirazı yapılır bakiyen sana geri gelir.

Ha CC ile alınmış ha sen cebinden vermişsin, faturası kesilip vergisi ödeniyor. Bankaların sorunu, daha da ötesinde limitini kontrol etmediği için kart sahibinin sorunu.

Korunmak için ne yapmalıyız?

Korunmak için ne yapmalıyız?
Ben kartlarımı internet alışverişine kapalı tutuyorum. Taksit ödemelerine günü geldiğinde bakiye açıyorum, gün sonunda yine sıfıra iniyor limit. Bankalar bunu yapmaya zorlasa da üşengeç bir millet olduğumuzdan her şey açık kullanıyoruz, sonra vay efendim hırsız nerden girdi. Rastgele şifre deneyerek girdi.

Vatandaşları.

Abinizin ki çalındı mı?
Abim kartını kaybetmişti fakat farkında değildi dijital banka uygulamasından harcama bildirimi gelince farkında oldu belirli bir süre içinde zaten kullanan kişi yola fırlatmış kayıp anonsu yapılınca kartı geri aldık bankanın müşteri hizmetleri aracılığına kayıp bildirimi yapınca ile parayı kartın bakiyesine geri iade almıştık.

Sanal kart kullanmalısın.

Bu konuda güvenilirlik açısından en iyileri.

Bunun çözümü Telegram uygulamasına Türkiye Temsilcisi atanması. Twitter youtube uygulamalarına temsilci atamak yerine telegrama ataması lazım yetkililerin. Aynı gruplardan bende gördüm. Sürekli kart atıyorlar gruplara. İhbar gönderdim siber suçları aradım yapmadığım kalmadı, hatta file uygulamasını bile aradım. Kimse umursamıyor maalesef. File dediğim uygulama 2D ödeme ile çalışıyordu bu hırsızlar da ordan aldıklarını paylaşıyorlardı sürekli. 3000 liraya parfüm alan 10.000 liralık yiyecek alan.. Keşke sadece file olsa sayısız site 2D ödeme geçiyordu yavaş yavaş 3Dye geçtiler ama aynı gruplar hala 2D ile ve çeşitli yöntemlerle hırsızlığa devam ediyor allahsızlar. Ahlaksız, hırsız ve utanmaz bir nesil geliyor bunun için üzgünüm. Bunları yapanların yaşları da genelde küçük. Herhalde son düzgün nesil biziz. 2004-2005 sonrası hızla bozulmaya başladı sosyal medyada gördüğüm kadarıyla gözlemim bu şekilde.

Geri
Yukarı