CD Projekt Red, satın alınmakla ilgilenmiyor; bağımsız şirket olarak yoluna devam edecek

En basiti Microsoft adam olsaydı Bethesda ve Obsidian gibi beraber Fallout NV'yi yaratmış firmaları aldıktan sonra Starfield gibi vasat bir oyun çıkarttırmazdı.
Şu an Microsoft'un en büyük sıkıntısı aldığı şirketleri aşırı salması. Bethesda alındığından beri Redfall, Starfield vs. önceden yapılmaya başlanmış oyunlardı lakin bu iki oyunu da belli ki Microsoft tarafında kimse denetlememiş. Microsoft, Bethesda'yı satın aldıktan sonra yapılmaya başlanan bir HI-FI Rush var benim aklımda. O da zaten Microsoft'un şirketleri salan politikası sonucu yönetmenin hayal ürünü olarak çıkmış bir oyun.

Bence yine Microsoft çok kötü değil. En azından aldığı şirketi hemen kapatmıyor. Ortada, hikâye oyunlarıyla tanınan; şirkete zorla online oyun yaptırtıp sonra oyun başarısız oldu diye şirketi kapatan bir EA var.

Şu an Microsoft'un en büyük sıkıntısı aldığı şirketleri aşırı salması. Bethesda alındığından beri Redfall, Starfield vs. önceden yapılmaya başlanmış oyunlardı lakin bu iki oyunu da belli ki Microsoft tarafında kimse denetlememiş. Microsoft, Bethesda'yı satın aldıktan sonra yapılmaya başlanan bir HI-FI Rush var benim aklımda. O da zaten Microsoft'un şirketleri salan politikası sonucu yönetmenin hayal ürünü olarak çıkmış bir oyun.

Bence yine Microsoft çok kötü değil. En azından aldığı şirketi hemen kapatmıyor. Ortada, hikâye oyunlarıyla tanınan; şirkete zorla online oyun yaptırtıp sonra oyun başarısız oldu diye şirketi kapatan bir EA var.

Amazon gibi saldım çayıra, mevlam kayıra da iş olmaz ama. Microsoft oyun alanında tecrübesiz bir firma değil ki? Bethesda Morrowind'i yaptığında bunlar piyasaya Age of Empires 2, Midtown Madness, Halo 1, Crimson Skies gibi oyunlarla hükmediyordu.

Ellerinde bu kadar deneyim ve güç varken oturup düşünecekler, piyasanın veteranlarını işe alacaklar ki ortaya bir şey çıksın. Larian 20 sene öncesinden ışınlanıp gelerek BG3 ile çıkardı masaya vurdu. Microsoft'un da yapması gereken bu.

Bu firma oyun firmaları arasında favori 3. firmam. 1. Rockstar, 2. Naughty dog. Çoook daha iyi yerlere gelirler umarım. Bu haber de hoşuma gitti.

Noughty dog PC'ye oyun yapmayı öğrenecek daha.
Orası öyle. Ben yaptıkları oyunlar üzerinden söyledim. Rockstar'da GTA 4'ü bir adam edemedi mesela. CDPR oyunun alpha sürümünü tam sürüm diye çıkarmamayı öğrenecek falan.

Bu arada oyunun ilk sürümü sanırım bana özel olarak neredeyse bugsız haldeydi. Sonradan buglar oluşmaya başladı bende. Şakasız ilk 20-30 saatimi bugsız oynadım. İlk çıktığı gün oynadım.

Rockstar oyunlarını ne zaman adam etmiş ki? Çıkartıp öylece bırakıyorlar oyunlarını.
5'in hakkını yiyemem hocam. FH5 ve FH4'ten sonra gördüğüm en optimizasyonlu oyun GTA 5'dir. Online'da biraz sapıtıyor ama yine fena değil.
4 ve SA'nın optimizasyonu berbattır ama. VC çok oynamadım ona yorumum yok.
GTA dışında da diğer oyunlarını oynamadım.

Bu firma oyun firmaları arasında favori 3. firmam. 1. Rockstar, 2. Naughty dog. Çoook daha iyi yerlere gelirler umarım. Bu haber de hoşuma gitti.
Biri paranın köpeği olmuş durumda, oyuncu dostu olmaktan uzak ve her önüne gelene telif atarak çıkarları üzerine hareket ediyor. Diğeri yeni oyun yapmaktan aciz, 4 yıldır 10-15 yıl önceki oyunlarını yeni oyun ayağına grafik güncellemesi ile 70 dolara satıyor. Tercihlerinize karışamam ama favori şirketlerim demek için pek iyi şirketler seçmemişsiniz hocam.

Noughty dog PC'ye oyun yapmayı öğrenecek daha.

TLOU ve Uncharted portunu naughty dog değil iron Galaxy yaptı naughty dog ile alakalı bir durum değil.

Diğeri yeni oyun yapmaktan aciz, 4 yıldır 10-15 yıl önceki oyunlarını yeni oyun ayağına grafik güncellemesi ile 70 dolara satıyor.

Sony ne derse onu yapıyorlar TLOU part 1 büyük ihtimalle Sony istemiştir PC'ye çıkartmak için.

Yeni konular

Geri
Yukarı