CD PROJEKT RED eleştiri

THANATOS1397

Femtopat
Daha fazla  
Söyleyecek tek kelime yok yedi yıldır yaptıkları kaç zamandır ön siparişini verip beklediğim güya oyunlarda yeni çağı resmedecek proje çıktığı gün bir daha söylüyorum çıktığı gün kırılıyor. Şimdi sistemi biraz iyi olan ne kadar çoluk çocuk varsa YouTube'u bu oyunda yaptıkları boş işlerle dolduracaklar.

Ubisoft'un ayakkabı boyacısı bile olamazlar bunlara güvenende bunları şirket yerine koyan da kabahat. Rezil herifler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu konuda oldukça haklısınız. Aslında isteseler bu korsan oyun işini DRM koruması koyarak halledebilirler, ama bilerek koymuyorlar neden bilmiyorum.

Bana kalırsa mantıklı bir hareket. Milyonlarca dolar ödeyeceksin sonrasında birkaç gün içinde kırılacak. Oraya harcayacağım parayı başka yerlere harcarım :)

Siz sormadan ben söyleyeyim. Oyunu ilk başta satın aldım. Sistemim yetmeğinden dolayı iade ettim. Yani korsancı falan değilim.

Koruma koysalar da kırılacak her türlü, en azından DRM yüzünden performans düşmesin diyorlar.
Oyununu korumasını bilen korur kardeşim, Red Dead Redemption 2'nin kırılması Dünya vakit aldı kırılmıyor diye kırılmasını bekleyenler bile satın aldı. Ghost Recon Breakpoint, Division 2 hala kırılmadı. En azından bir yıl bile kırılmasını önleseler tonla satış yaparlar çünkü kırılamayacağını düşünen bir sürü insan olur. Bunlarda o çap o vizyon o deneyim o ileri görüş mü var ki bunu düşünsünler?

DRM zaten performans düşüklüğü yaşatıyor. Adamlar DRM'yi kaldırıp en azından düşük bütçeli sistemlerde daha iyi bir şekilde oynayabilsin diye DRM koymuyor. Burada isyan edilecek olay DRM değil, 7 seneden beri geliştirilen bir oyunun optimizasyon sorunlu ve buglu çıkması.

Geri
Yukarı