CD Windows 7'nin keyi nasıl bulunur?

Mehmetkaan55

Hectopat
Yer
İnebolu
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3060 Laptop GPU, 16GB RAM, Ryzen 5 5600h
Merhaba. Yakın zamanda bir laptop almayı planlıyorum fakat FreeDOS. Eski laptopum Windows 7 CD ile gelmişti. Onun keyini yeni alacağım PC'de Windows 11 olarak kullanmak istiyorum fakat PC bozuldu ve sattım. Elimde sadece Windows 7 CD'si var. Bu CD'den keyi nasıl bulabilirim? İlla başka bir laptopa kurup öyle mi bulmam gerek?

Windows 11'i bu anahtarla etkinleştiremezsin. Yeni bir lisans anahtarı almalısın.

Şu anki lisans kodu eski bilgisayarının altındaki etiketin üzerinde yazıyor olmalı.

Hocam, Key büyük sattığınız cihazla gitti. Zaten yeni bir sistemde Windows 7 kurulumu sıkıntı yapar. Bu nedenle 7 ile uğraşmaya değmez. 7 için Key alacak para ile direkt olarak 11 Key alabilirsiniz. Hayırlı olsun cihazınız.

Merhaba. Yakın zamanda bir laptop almayı planlıyorum fakat FreeDOS. Eski laptopum Windows 7 CD ile gelmişti. Onun keyini yeni alacağım PC'de Windows 11 olarak kullanmak istiyorum fakat PC bozuldu ve sattım. Elimde sadece Windows 7 CD'si var. Bu CD'den keyi nasıl bulabilirim? İlla başka bir laptopa kurup öyle mi bulmam gerek?
Windows 7 keyi ile W10 kurup, yükseltme yaparsan 7 keyin 11'e geçer.

Hocam, key büyük sattığınız cihazla gitti. Zaten yeni bir sistemde Windows 7 kurulumu sıkıntı yapar. Bu nedenle 7 ile uğraşmaya değmez. 7 için key alacak para ile direkt olarak 11 key alabilirsiniz. Hayırlı olsun cihazınız.

Windows keyleri gerçekten çok pahalı o yüzden yükseltmek istiyordum.

Hocam, key büyük sattığınız cihazla gitti. Zaten yeni bir sistemde Windows 7 kurulumu sıkıntı yapar. Bu nedenle 7 ile uğraşmaya değmez. 7 için key alacak para ile direkt olarak 11 key alabilirsiniz. Hayırlı olsun cihazınız.

Diğer PC tamamen formatlandı. Altındaki key yazan kağıt okunamaz haldeydi. Birkaç sitede Windows 7'den Windows 11 yapabilirsiniz diye görmüştüm. 10'a yükseltip sonra 11 yapmak aynı şey. Microsoft'un öyle bir şey yapıcağını zannetmiyorum ama.

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten ucuza Retail veya OEM key alabilirsin etkinleştirilmiş Windows kullanmak istiyorsan. Veya etkinleştirmeden de kullanabilirsin, sadece birkaç kişiselleştirme ayarını kullanamıyorsun. Normal kullanıcıyı etkilemiyor olsa gerek, 1.5 senedir etkinleştirilmemiş Windows 10 kullanıyorum ve hiçbir sıkıntı yaşamadım.

OEM Key de alabilirsiniz hocam. Zaten çoğumuz kullanıyor.

Geri
Yukarı