"CD'den önyükleme için bir tuşa basın" ekranında donma

Benim hatırladığım kadarıyla windows 7 de oluyordu. Pek emin değilim ama öyle hatırlıyorum. Ya o sorun değil f8 e basıp önyükleme işlemine geçebiliyorum. Bir tuşa basın çıkıyor ancak bastığım zaman siyah ekranda kalıyor daha ileri devam etmiyor.

Şimdi şöyle anlatayım yazım biraz uzun diye tamamını okumadınız sanırım ben bilgisayarı açamıyorum şu anda. Bilgisayar açılmıyor. Açılsa everest ultimate ile de bakabilirim. Ancak açılmadığı için bakamıyorum :D
Yukarıda Anakartınızın sadece programla bakılmayacağını yazmıştım. Yazınızı tam okumuştum ancak bir tek sizin konunuz değil forumda birden çok kişiye bakınca karışabiliyor yazdıklarınız.
İlk olarak bios güncelleyip, default edip, formata geçmeniz gereklidir.

Yukarıda Anakartınızın sadece programla bakılmayacağını yazmıştım. Yazınızı tam okumuştum ancak bir tek sizin konunuz değil forumda birden çok kişiye bakınca karışabiliyor yazdıklarınız.

Haklısınız kasayı açıp bakabilirim değil mi? O halde gün içinde bakıp size geri döneceğim.

Bilgisayarın açılışında yazan bilgilerden edindiklerim;

marvell 88se61xx adapter bios version 1.1.0.l70d | Biosa girip versiona baktım oradada Verion: 1611 yazıyordu.

Anakart modelimi de kasayı açıp baktım ve önceden baktığımı da hatırladım Asus P5Q idi. Yalnız yukarıdaki marvell şeyini yazınca P5Q Deluxe çıkıyor ancak hatırladığım kadarıyla benimkinde Deluxe yoktu. Yalnızca Asus P5Q.

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/socket775/P5Q_Deluxe/P5Q-ASUS-DELUXE-2301.zip
En güncel bios budur, sürüm 2301.
Bios'a girip sürüm aynı ise yapmanıza gerek yok. Eğer güncel değilse USb bellek veya biosda boot seçeneklerinde boot edebileceğiniz bir aygıta bios dosyasını atıp ezflash 2 ile biostan güncelleyebilirsiniz.

Sürüm aynı değil. Biosta sürüm 1611 idi. Şu anda elimde boş cd de yok USB bellek de yok :( Sanırım gidip almam gerekiyor. Bu arada bilgisayarın açılıştaki hali.
9XL1jo.jpg

VGA kablosunu kontrol ettin dimi ve ekran kartını çıkartıp takmayı denedin mi? Hafıza kartı varsa takabiliyorsan onunla bir dene istersen.

Evet dün her şeyi söküp güzelce taktım. Ekran kartı, Ram, bios pili, İşlemci. Zaten ilk açtığım zaman gayet normal açılıyordu. Otomatik onarmayı yarıda kesip reset attım ondan sonra bu hale geldi. Hafıza kartı derken bildiğimiz telefonlara taktığımız hafıza kartı mı? Ondan var ancak hafıza kartı takacak yeri yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet telefona takılanlardan dedim takacak yer yoksa bir usb bellek edinmeniz lazım. İşinize zaten birçok yerde yarayacaktır mutlaka almanız gerekli yani.

Haklısınız. Ancak üniversite öğrencisiyim şu sıralar metaliğe kurşun atıyorum. Doğru 4 gb flash bellekler falan çok pahalı bir şey değil. Ancak şu sıralar o para bile benim için altın değerinde :) Eğer tanıdık birinden bulabilirsem flashını alayım. En kısa zamanda da kendime bir flash alacağım. Zaten duyduğum kadarıyla flash ile format atmak daha hızlı oluyormuş doğru mudur?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı