Çekya'da Yapılacaklar

Farklı bir seyler önerir misin?
Ben gittiğimde St. Vitus Katedrali'ni çok beğenmiştim.
Tarihi gezilecek çok yer varmış ama orada sadece 3 gün kaldığım için net bir şey söyleyemeyeceğim.
Bir de bir su parkına götürmüşlerdi adını hatırlamıyorum ama gayet güzel bir yerdi seyahat sitelerinden orayı bulabilirsiniz.

Gitmediğim için tavsiye veremeyeceğim maalesef fakat fikir vermek istiyorum. Öğlene kadar uyuma, sarhoş olacak kadar içme, Türkiye’de yapamayacağın şeylere ağırlık ver. Mesela bütün müzelerini ve oraya has tarihi yerlerini gezebilirsin. Çok fotoğraf çekme, anı yaşamaya bak :) İyi eğlenceler.

1- Český Krumlov : Koruma altında olan bir orta çağ şehri. Mutlaka gez.
2- Karlovy vary : Zamanında Atatürk'ün de kaldığı otelin olduğu bir bölge. Aşırı yeşillik, kaplıca suları, Grand Budapest Hotel filmindeki otelinde bulunduğu yer.
3- IV Karl köprüsü ve eski şehir meydanı
4- Yakın çevrede Viyana, Budapeşte, Bratislava'ya gidebilirsin. Hemen hemen 2 saatlik mesafedeler.

Prag'da ortaçağ gecesi düzenleyen bir yer vardı. Mükemmel bir akşam aktivitesi. Macar gulaş çorbası ve sınırsız şarap, otantik bir ortaçağ barı, müzikal ve tiyatro tadında bir gece.

Gitmedim ama giden bir arkadaşım sevgilisiyle gitmişti. Demek ki romantik bir yer. :) Ama açık hava müzesi gibi bir şehir olan Prag bence görülmeli. Ben de isterdim ama şartlar müsait değil. :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı