Celal Şengör taciz skandalı

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Prof. Dr. Celal Şengör'ün katıldığı Zoom etkinliğinde öğrencisine uyguladığı tacizi ‘anı anlatır' gibi rahat şekilde anlatması tepki çekti.
Bu adam kendi alanında başarılı ama yaptığı aklım almıyor resmen...
Bu arada sosyal medyada feministler bayağı tepki gösterdi.
Kaynak:

N'oldu Recep gerçekler ağrına mı gitti?
Dostum biri sana çıkıp Müslümansın diye ahlaksız dese ne hissedersin?
Allah ile insan arasında olan şeylere göre insanın ahlakını sorgulamak....
Biliyorum ki bunu yapan en ahlaksız olanıdır.

Bir taciz olayını bile "Ateisttir yapar"a çeken insanlar var. Siz delirmiş olmalısınız! Konuşulması gereken konu bu değil ama senin kafan ancak buna çalışıyor madem; dünyada tecavüz oranlarının yüksek olduğu ülkeleri, yurt-vakıf kisvesi altında taciz gören çocukların hangi dine mensup insanlardan bu tacizi yaşadıklarını göremeyecek kadar sığ ve akılsızsın. Kendi ahlakın olmadığı için diğer insanları da senin gibi sanıyorsun. Vicdanın yok, dinini vicdan bellemişsin kendine; bellki ki onu da yarım yamalak yaşıyorsun. Rezil insan.
Kadının yaşadığı durumu, bunun çözümünü, gelecekte tekrar edilmemesi için gerekenleri konuşacağımıza senin gibi sığırlar yüzünden din konuşuyoruz şurada. Yazık...
Noldu Receb gerçekler ağrına mı gitti?

Bir taciz olayını bile "ateisttir yapar"a çeken insanlar var. Siz delirmiş olmalısınız! Konuşulması gereken konu bu değil ama senin kafan ancak buna çalışıyor madem; dünyada tecavüz oranlarının yüksek olduğu ülkeleri, yurt-vakıf kisvesi altında taciz gören çocukların hangi dine mensup insanlardan bu tacizi yaşadıklarını göremeyecek kadar sığ ve akılsızsın. Kendi ahlakın olmadığı için diğer insanları da senin gibi sanıyorsun. Vicdanın yok, dinini vicdan bellemişsin kendine; bellki ki onu da yarım yamalak yaşıyorsun. Rezil insan.

Her şeyin içine din sıkıştıran insanların zihniyetini sorgulamak lazım.🙁

İlber Ortaylının da buna benzer bir olayı vardı. Yayını kapatırken "Maşallah, şuna bak." diyordu. Ama söyleyen İlber Ortaylı olduğu için normalleştirilmişti.

İlber Ortaylının da buna benzer bir olayı vardı. Yayını kapatırken "Maşallah, şuna bak." diyordu. Ama söyleyen İlber Ortaylı olduğu için normalleştirilmişti.
Zekasından, cümlelerinden etkilendiği için öyle söylediğini açıklamıştı.
İnanıp inanmamak kişinin elinde tabii.

Zekasından, cümlelerinden etkilendiği için öyle söylediğini açıklamıştı.
İnanıp inanmamak kişinin elinde tabii.
Birine güzel olduğu için Maaşallah denilince sorun bulmuyorum ben. Kötü bir şey değil ki bu. Rabbim yaratıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı