Celeron N3060 1.60GHz işlemci nasıl yükseltilir?

Yükseltemiyorsam o işlemciyi yükseltemezsin diyebilirdin neden satmamı önerdin ki?
Bak bakayım dememiş miyim. Eğer yüksek hızlara erişme gereksinimi duyuyorsan yeni bir bilgisayar almak dışında alternatifin yok

Bak bakayım dememiş miyim. Eğer yüksek hızlara erişme gereksinimi duyuyorsan yeni bir bilgisayar almak dışında alternatifin yok
Asus R541SA-xx388t modeli bilgisayarımın bu bilgisayar ilk bilgisayarım zaten yakında yeni bilgisayar almayı filan düşünüyorum bu bilgisayar ilk bilgisayarım olduğu için hayatta satmam.

Aşırtmadan kastığım çekirdek kullanımı. Satma fikri nerede?
Msconfig üzerinde yaptığın ayar sadece boşta işlemcinin tüm çekirdeklerini yük altına sokacak ve işlemcinin daha çabuk ısınıp daha kısa aralıkta frekans kısmasına sebep olacaktır. İşlemcinin kapasitesinden fazlasını vermeyecektir. Önerdiğin şeyin hiç bir mantıklı yanı yok

ASUS R541SA-XX388T modeli bilgisayarımın bu bilgisayar ilk bilgisayarım zaten yakında yeni bilgisayar almayı falan düşünüyorum bu bilgisayar ilk bilgisayarım olduğu için hayatta satmam.

Hocam makismum verebileceği GHz'nin üstüne çıkamazsınız laptopların çarpan kilidi kapalıdır yani overclock yapılmaz.

Msconfig üzerinde yaptığın ayar sadece boşta işlemcinin tüm çekirdeklerini yük altına sokacak ve işlemcinin daha çabuk ısınıp daha kısa aralıkta frekans kısmasına sebep olacaktır. İşlemcinin kapasitesinden fazlasını vermeyecektir. Önerdiğin şeyin hiç bir mantıklı yanı yok
Çekirdek sayısını yükseltmenin hiçbir mantığı yok o zaman?

Merhaba. Yukarıda da dediğim gibi bu işlemciyi nasıl yükseltebilirim? İnternette bazen görüyorum. Mesela 2.50GHz'den 3.33 gibi bir şey yapıyorlar nasıl yükseltiliyor, söyler misiniz?

Uğraşmayın bence. İşlemciniz yüskeltmeyi desteklemiyor. PC nizin hızlanmasını istiyorsanız, SSD kullanın ve RAM yüskeltin.

Çekirdek sayısını yükseltmenin hiçbir mantığı yok o zaman?
Çekirdek sayısını yükseltmeniz sadece gerekmeyen bir esnada tüm çekirdekleri kullanıma sokar. Bu da işlemcinin daha fazla güç tüketmesine akabinde ısınmasına ve yine akabinde frekans düşürmesine sebep olur. İşlemci zaten çoklu çekirdek performansı gerektiren bir iş parçacığı yürütüyorsa gerekli çekirdekleri yük altında devreye sokar

Geri
Yukarı