Çözüldü Celeron N400 boşta 65 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

fevzidurmayan

Hectopat
Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bugün kapağı kapalı uyku modunda iken bilgisayarı açtım, sonra sıcaklıklara baktım, işlemci 60 derece idi. Az önce de biraz Stardew Valley oynadım, Chrome, Discord falan açıktı, oyundan çıktıktan sonra baktım sıcaklıklarda yine de bir değişiklik yok. Bu sorunu önceden de yaşıyordum, bir başka forumda benchmark testine sok dediler, orada da absürt derece de bir sıcaklık artışı olmadı, maksimum 84 derece falan olmuştu yani.
Size sormak istediğim iki soru var:
1) Bilgisayarın boştaki fazla sıcak olmasını nasıl engelleyebilirim?
2) Ben Antalya'da yaşıyorum. Malum yaz geldi bugün de hava çok sıcaktı, ortalama 35 derecelerde sıcaklık + nem vardı. Acaba benim bilgisayarı sıcak hissetmemin sebebi hava sıcaklığı olabilir mi? Yük altında o kadar ısınmıyor fakat boşta 50-60 derece oluyor.
Bu konuyu yazarken bilgisayarın sıcaklık değerleri:

1624988328830.png

Dosya Ekleri

• 1624988307228.png
    1624988307228.png
    4,6 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Guc seçeneklerinde kullandığınız güç modunun. Ek ayarlarinda minimum işlemci kullanimini 5 maximum 70 yapmayi deneyin, bir de ben hiç tasarrufu modunda kullanıyorum. Far Cry Primal'de Max 62 dereceyi. Gordum bir de termal macun yenileyin.
Guc seçeneklerinde kullandığınız güç modunun. Ek ayarlarinda minimum işlemci kullanimini 5 maximum 70 yapmayi deneyin, bir de ben hiç tasarrufu modunda kullanıyorum. Far Cry Primal'de Max 62 dereceyi. Gordum bir de termal macun yenileyin.

Çözüm
Ben perfonmans kaybı olmasın diye en düşük işlemci sınırını da 100'e çekmiştim sanırım ondan oluyordu. Şimdi boş değil normal kullanımda 50-60 derecelere düştü neyse teşekkür ederim. :)

Ben performans kaybı olmasın diye en düşük işlemci sınırını da 100'e çekmiştim sanırım ondan oluyordu. Şimdi boş değil normal kullanımda 50-60 derecelere düştü neyse teşekkür ederim. :)

Rica ederim bende herhangi bir guc kaybı olmadi, yüksek performans veya güç tasarrufu modunda Far Cry Primal'de aldığım FPS aynı.

Yeni konular

Geri
Yukarı