Celeron N4020 bilgisayarda işlemci güvenlik açığı var

Bahsettiğiniz güvenlik açığı nedir?

Meltdown ve Spectre açıklarından mı bahsediyorsunuz? CPU'nuzun nesline göre değişkenlik gösterir, listelerden kontrol edeyim.
Ekleme: Evet, kontrol ettiğimde Spectre 1,2 ve Meltdown açıklarından etkileniyorsunuz. Windows 10 ve 11 için tüm güvenlik güncellemelerini yaparsanız CPU threadleriniz için Speculative Execution yönetimi güncellenecektir. Performansa etkisi olabilir, fakat güvenlik için gerekli güncellemeler.

Konuyu onaylayan moderatör kim acaba?

Nerede güvenlik açığı var? Güvenlik açığı olduğu kanaatine nereden vardınız?

Moderatör'ü bilmem ama Intel CSME Manager ile kontrol ettim.
Meltdown ve spectre açıklarından mı bahsediyorsunuz? CPU'nuzun nesline göre değişkenlik gösterir, listelerden kontrol edeyim.
Ekleme: Evet, kontrol ettiğimde spectre 1,2 ve meltdown açıklarından etkileniyorsunuz. Windows 10 ve 11 için tüm güvenlik güncellemelerini yaparsanız speculative execution için yönetimi güncellenecektir. Performansa etkisi olabilir, fakat güvenlik için gerekli güncellemeler.

Speculative execution ve CPU thread ne bu güncellemeler nereden indiriliyor Update ile güncelleme taraması yaptım bir tek Windows 11 22H2 Insider prewiew güncellemesi vardı.
BIOS'tan TPM ya da SecureBoot kapalı olabilir. Onları açabilirsiniz.
TPM açık ama SecureBoot nedir

Son düzenleme:
Moderatör'ü bilmem ama Intel CSME Manager ile kontrol ettim.

Speculative execution ve CPU thread ne bu güncellemeler nereden indiriliyor Update ile güncelleme taraması yaptım bir tek Windows 11 22H2 Insider prewiew güncellemesi vardı.

TPM açık ama SecureBoot nedir
Windows Update üzerinden güncellemeniz ve Intel'in sayfasından ilgili işlemci için chipset sürücülerini indirmeniz yeterli olacaktır.

Moderatör'ü bilmem ama Intel CS'me Manager ile kontrol ettim.

TPM açık ama Secure Boot nedir?

Hocam size tek bir sorum var güvenlik açığı ile ilgili konuşup önlem alırken Secure Boot'u bilmemeniz gerçekten tuhaf.

Yeni konular

Geri
Yukarı