Çelik gibi irade nasıl yapılabilir?

Makaleler
44
Merhaba,

Hele ders konusunda bıkmadan usanmadan ders çalışan var mı? Veya daha başka uzun ve yorgun şeyleri defalarca nasıl yapıyor? ODTÜ, İTÜ ve Boğaziçi bilgisayarım mühendisliği için en yüksek okullar. Bunlar nasıl bu kadar başarılı?

Tamamen hedef ve bu hedefi ne kadar istediğin ile ilgili, bundan tam 8 ay önce bir karar aldım Almanca öğreneceğim buradan gideceğim dedim, evde çalışma ile B1 seviye başlangıcına geldim, kurs desteği alarak B1'i tamamladım ve yapılan demo sınavda 4 beceriyide geçtim, şu anda B2 için uğraşıyorum her gün yorulmadan usanmadan metin okuyorum, çeviri yapıyorum, dinleme yapıyorum, konuşma yapıyorum, sıkılmıyorum çünkü 20 senedir bu ülkede ki haksızlıklardan geçim sıkıntısından daha fazla sıkıldım :)

Herkes istek falan yazmış ama deprasyon, DEHB gibi durumları olan kişiler için yazdıklarınız dünyadaki en saçma şeyler. Sadece bir şeyi çok istemekle bunu başarabilmenin alakası yok. Fare aya ulaşmayı çok ister ama ulaşabilir mi? Bu insanlar için istenen şeyler aynen bu fare örneğine benzer.

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkes istek falan yazmış ama deprasyon, DEHB gibi durumları olan kişiler için yazdıklarınız dünyadaki en saçma şeyler. Sadece bir şeyi çok istemekle bunu başarabilmenin alakası yok. Fare aya ulaşmayı çok ister ama ulaşabilir mi? Bu insanlar için istenen şeyler aynen bu fare örneğine benzer.
Her şey insanın kendisinde bitiyor. Sadece kendi kendini motive edip istediği işe başlaması yeterli. Bu disiplini sağlamalı. Depresyondayım diyip köşede antidepresanlar ile ağlamamalı insan. Azıcık güçlü olmalı ne olursa olsun.

Geri
Yukarı