Çemberde açı için üçgenler öğrenilmeli mi?

Vito S

Hectopat
Makaleler
5
Arkadaşlar, selamlar. Şu an da Çember konusundayız. Üçgenler bilgim çok iyi sayılmaz. Üçgenleri öğrenmeli miyim yoksa Çember konusunda öğreneceğim bilgiler konuya yeterli olur mu? Teşekkürler. (11)

@Cruslan O zaman geometriye de adım atacağım :) Geometriye yaz tatilinde bakmayı düşünüyordum.
Ben de sınava hazırlanıyorum. Geometri'de hangi konuya girdiysem hepsinde üçgenler var. Öyle yerlerden üçgen çıkarıyor ki hoca bazen şaşıyorum. Soruların 75%'inde en azından bir yerde ya benzerlik, ya hipotenüs, ya trigonometri, ya da öklid var.

@Cruslan Hocam ben de 11. Sınıfım işte yetişmeyecek diye bazen içimi bir korku salıyor :(
Şimdiden size ben başarılar diliyorum.
11. Sınıfsanız çok endişelenmenizi gerektirecek bir durum yok. Bu sürede en az iki kere bitirirsiniz bütün konuları baştan. Sadece çalışmayı bırakmayın. Önceden çalışıp bitirdiğiniz konulara da arada dönmeyi unutmayın.

Eşit ağırlığım şu an bende çemberde açıdayım ve bu *** konusu inanılmaz geometrik bilgiler istiyor.
Bizim 9-10 olmadığı için aynı kaderi paylaşıyoruz ve benim sınavlarım bittikten sonra rehber matematik 0'dan geometri kampına kitabını alıp başlayacağım sana da öneririrm.

@Cruslan Kenan Kara'dan bugün Çember konusundan video izledim. Sizce iyi bir kanal mı?
Ben dershanede olduğum için YouTube'den hocaları izlemiyorum. Sadece hoca izlemekle kalmamanızı tavsiye ederim. Üstüne soru da çözmezseniz unutulur hale gelir.

Geri
Yukarı