Cep Telefonlarının Yavaşlaması İle İlgili Teorim

Kasıtlı eskitme yapan firmalar var ama her cihazda olmuyor. Kaldı ki zaten sebep bu olsaydı Custom ROM kullanarak düzeltilebilirdi.
Custom ROM ile düzeltmek bir nebze mümkün. Birçok cihazda bunu yapıyorum, tanıdıklar vs. için. Samsung orijinal arayüzünde yavaş olan bir cihaz, 1 veya 2 üst model yazılımında gayet hızlı ve stabil oluyor. Tabii olabildiğince Samsung uygulamaları vs. siliyorum. En azından Samsung'larda Custom ROM'lar çok başarılı. Bu arada konuyu 2.5 sene sonra yazınca eski günler aklıma geldi :D.

Custom ROM ile düzeltmek bir nebze mümkün. Birçok cihazda bunu yapıyorum, tanıdıklar vs. için. Samsung orijinal arayüzünde yavaş olan bir cihaz, 1 veya 2 üst model yazılımında gayet hızlı ve stabil oluyor. Tabii olabildiğince Samsung uygulamaları vs. siliyorum. En azından Samsung'larda Custom ROM'lar çok başarılı. Bu arada konuyu 2.5 sene sonra yazınca eski günler aklıma geldi :D.

Bilmiyorum benim denediğim cihazlarda kısa süre sonra eski haline dönüyor. Bu arada ROM konusunda tecrübeniz varsa Samsung J5 J500F için güzel bir ROM önerebilir misiniz? Malum 8 GB cihaz, depolamayı fazla doldurmayan bir öneriniz var mı?

Bilmiyorum benim denediğim cihazlarda kısa süre sonra eski haline dönüyor. Bu arada ROM konusunda tecrübeniz varsa Samsung J5 J500F için güzel bir ROM önerebilir misiniz? Malum 8 GB cihaz, depolamayı fazla doldurmayan bir öneriniz var mı?
ROM konusunda tecrübem var, ama yazılım önerisi yapamayacağım. Çünkü, ROM'larda model aynı olsa bile brick olma riski var, bu riski kimse almak istemez. J7 modeline ROM kurmuştum, o olsaydı öneri yapardım. Önerilerim, TWRP ile ROM kurman, çok yararlı bir ROM kurma arayüzü. Magisk ile root atman, çok yararlı bir program, Magisk Hide özelliği ile root gizleme yapabilirsin. Hafıza konusuna gelirsek, Android 6.0'da sistem hafızası ile SD kart hafızasını değiştirme özelliği var. Lineageos ile sade arayüzde bu dediklerimi yaparsan telefonunu stabil kullanabilirsin. Ben bu dediklerimi Samsung Galaxy Note 3 ile yaptım, telefon gayet stabil ve hızlı. Özellikle Samsung yazılımdan daha düzgün çalışıyor.

Geri
Yukarı