Ceza Sisteminde Köklü Değişiklik

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nedir bu herkesteki forumu savunma iç güdüsü? Forumun durumu hakkında konuşmuyorum veya forum şöyle kötü böyle iyi demiyorum. Her şey çok iyi olabilir, kendi alanında en iyisi olabilir ama her seferinde biz şöyle süperiz, biz en iyisiyiz, diğerleri çok kötü biz bu işin kralıyız tutumları ne kadar doğru? Açıkça söyleyeyim, ne başka forumlarla yakınlığı olan biriyim ne de bu forumun moderatörlerini daha önceden duymuş biriyim. Avukatlık mesleği ile uğraşıyorum ve bu camiaya tamamen yabancıyım. Yıllardır oradan buradan topladığım bilgilerle kendi bilgisayarımla ilgileniyorum vs. Bu forumu da googledan tesadüfen buldum ve baktım işe yarar bilgiler var üye oldum. Daha sonra ise bahsettiğim tutumu çokça gördüm. En basitinden donanımhaber forumunda bir konuda yazılanlar doğru mu diye burada sordum ve mesajım edit'lenerek o sitede takılın tarzında bir tavır geldi. Özellikle moderatörlerin kendini beğenmiş ukala tutumları benim gibi bu camiaya yabancı olan sıradan kullanıcı için forumu terk etme sebebine sıklıkla dönüşür. Velhasıl, bırakın sizi başkaları övsün siz kendinizi övmeyin :)

Nedir bu herkesteki forumu savunma iç güdüsü? Forumun durumu hakkında konuşmuyorum veya forum şöyle kötü böyle iyi demiyorum. Her şey çok iyi olabilir, kendi alanında en iyisi olabilir ama her seferinde biz şöyle süperiz, biz en iyisiyiz, diğerleri çok kötü biz bu işin kralıyız tutumları ne kadar doğru? Açıkça söyleyeyim, ne başka forumlarla yakınlığı olan biriyim ne de bu forumun moderatörlerini daha önceden duymuş biriyim. Avukatlık mesleği ile uğraşıyorum ve bu camiaya tamamen yabancıyım. Yıllardır oradan buradan topladığım bilgilerle kendi bilgisayarımla ilgileniyorum vs. Bu forumu da googledan tesadüfen buldum ve baktım işe yarar bilgiler var üye oldum. Daha sonra ise bahsettiğim tutumu çokça gördüm. En basitinden donanımhaber forumunda bir konuda yazılanlar doğru mu diye burada sordum ve mesajım edit'lenerek o sitede takılın tarzında bir tavır geldi. Özellikle moderatörlerin kendini beğenmiş ukala tutumları benim gibi bu camiaya yabancı olan sıradan kullanıcı için forumu terk etme sebebine sıklıkla dönüşür. Velhasıl, bırakın sizi başkaları övsün siz kendinizi övmeyin :)

Bazı yerler doğru bazıları yanlış.

1. " O sitede takılın. " lafını yanlış hatırlamıyorsam Recep Bey'in mesajında görmüştüm.

Bu gerçekten hiç hoş bir tavır değil.

Bu sorun doğru bunun için size +1.

2. Valla o övme işini tam olarak anlamadım. Ama bazı forumlarda yanlış verilen tavsiyeleri biz vermemeye çalışıyoruz. Doğru paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz hatta yapıyoruz neredeyse.

Bu yüzden Recep Bey böyle demiştir.

Bunun için size -1.

Ama sizin düşündüğünüz gibi biri değiliz.

Bunun için size -1.

Neden sürekli başkalarını kötülediğimizi iddia ediyorsunuz anlamıyorum. Ekşisözlük'te de birisi Teknoseyir'e laf attığımız yazmış ki 13.000 mesajımın için böyle bir şey yaptığımı bulursanız sektörü bırakacağım. Teknoseyir ile kardeş yayın gibi olduğumuzu söyledim burada.

Yani diğerleri kötü demiyorum ama siz nedense bizi bunu demekle suçluyorsunuz. Kötülediğim tek şey var, o da çöp forumlar. Ki çöp forumların halini herkes biliyor. Bunun dışında bakkallar ve internet kafeleri sevmem ki onların da durumu malum.

Moderatörlerimiz çok genç. Herkes moderatörlük yapmak istemiyor zira onları çok zorluyoruz. Genç yaştaki insanların bu tür hatalar yapmaları normal. Herkes gibi zamanla, bizimle birlikte onlar da yetişecekler. Siz burada edindiğiniz tecrübeye bakın bence. Hiç ceza da almamışsınız, ne güzel. Sizin gibi üyelere ihtiyacımız var.

İyi forumlar.

Başka forumlarda konu açın. Sonuçta bu sizin hakkınız. Yani her yerden bilgi alabilirsiniz ancak, oradan gelen bir cevabı burada sormanız açıkçası hoşumuza gitmiyor. Bir de tamamen kopyalamak yasak.

Technopat forum'da cevap alamadığınız bir soru varsa başka forumlarda konu açın. Cevap alamadığınız soru varsa tabi :)

- - - Güncellendi - - -

Onun dışında ceza sistemini pek beğenmedim.

Yani arkadaşlar, tamam. Sizler de haklısınız ama 35-40 tane ceza alıp hala yanlış yazmakta inat eden kullanıcılar var.

1 günde okuyamadıkları kuralları 1 saatte nasıl okuyacaklar merak ediyorum ben.

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş, çekemiyorlar işte. Bu işin kralıyız demiyoruz, ortada her şey.
5 yaşındaki ergenin küfür edip kaçamadığı sayılı forumlardan birisi Technopat.

Ceza sistemine gelirsek 1 saat yeterli değil bence, bir anlamı olmuyor 1 saatin. Ufak hatalara 3 saat, büyük hatalara 15 saat falan olmalı bence.

Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş, çekemiyorlar işte. Bu işin kralıyız demiyoruz, ortada her şey.
5 yaşındaki ergenin küfür edip kaçamadığı sayılı forumlardan birisi Technopat.

Ceza sistemine gelirsek 1 saat yeterli değil bence, bir anlamı olmuyor 1 saatin. Ufak hatalara 3 saat, büyük hatalara 15 saat falan olmalı bence.

5 yaşındaki ergen :D Erken gelişmiş o çocuk :D

1 saat bence de az. En az 3-5 saat olmalı ki bir anlamı olsun.

İlerleyen zamanlarda ceza sistemi de kaldırılacak.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı