Ceza Yememek İçin Konulara Cevap Vermemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Muhtemelen detay kelimesinin kullanımı öyledir. Anlatım olarak anlaşılması güç veya rahatsız edici olmadıkça sorun yok. :) Ayrıca detaylara inersek kimse mesaj yazamaz ki. Örneğin herhangi bir noktalama işaretinden önce boşluk bırakılmaz ancak hemen herkes bu yanlışı soru işaretiyle yapıyor. Veya diğer bir konu olan "Ya da" bağlacının kullanımı. "Ya da" mevzusunda ise tek başına kullanımı doğru değil zaten. Tek başına kullanılması gereken "veya" bağlacıdır. Türkçe kurallarına göre doğru kullanım şu şekilde olmalıdır:

"Ya X ya da Y"

Mesajlarınızın düzenlenmiş halini görebilirsiniz. Şu anki mesajınızda da -de ekinin yazımı hatalıydı örneğin. Sizin dikkatli olmanız daha önemli. Ancak kurallara genel olarak hakim olan kullanıcılara ufak tefek hatalarda yaptırım uygulamamaya çalışıyoruz.

Bahsettiğiniz mesajdaki kuralları kopyalayarak almıştım. Biz de insanız. :)

Sizler de yabancı terimler kullanabilirsiniz. Kuralların olma amacı yalnızca Türkçe dili için geçerli değil. Dilin doğru kullanımı için. İngilizce kelimeler için de kurallar var. İngilizce bir kelimede büyük İ harfi bulunamaz. Örneğin "İntel" yanlış bir kullanım.

İlk başladığımda ben de çok ceza alıyordum, sonra bir şey oldu almaz oldum. Geçiyor yani zamanla, öğreniyor beyin doğru yazmayı çok da düşünmeye gerek yok :)

• Beğen
İfadeler: MF
Kuralların olma amacı yalnızca Türkçe dili için geçerli değil.

@Recep Baltaş 'in resimleri sosyale eklemedigi bir ileti mevcut (Hatta onlarca resim), iki defa raporladim iletiyi hala bekliyorum banlanmasini. @MF 'da banlansa kabulum zaten ayni kisiler, yeter ki böyle kuralsizlik yapilmasin bir daha. :)

Konu linkini bulmami istiyorsaniz da bulurum bak. :)

Forum olarak sadece burası mı var? Üye olarak zaten kuralları ister istemez kabul etmiş olduk. Uymak zorundayız.
Önerilerin dinlenmesi bence daha iyi. Yine de yönetim bilecek.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı