Ceza Yememek İçin Konulara Cevap Vermemek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Akif Ufak detayların bile gözden kaçmaması lazım. Haksızlıktır bu bence. Çünkü ben bir Türkçe yazım veya imla hatasından dolayı ceza alıyorsam, kurallara uymayan herkes de almalı. Konuyu açan kişi uyarılmayıp direkt ceza verilmeli. Sadece düşüncem bu. Bu arada, raporladığım mesajların ceza yiyip yemediğinin haberini alabiliyor muyum ben?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata yapmak istemeyenler... Uzun cümleler kurmak yerine, kısa ve öz cümleler ile sorunlarını dile getirebilirler.

İlk zamanlar aldığım cezalardan sonra Sosyal'i bırakma noktasına geldim sonra sabrettim ve şu an çok daha dikkatli yazıyorum, her yazdığımı 2 kere kontrol ediyorum.

Benim görüşümde korkaklıktır. İnsan biraz ceza alacak ki öğrensin. Türk mantığı yani, biri düşmeli ki tırabzan yapılsın. Korkulacak bir şey değil ceza almak.

Ceza almak problem değil fakat şöyle bir durum var ki ceza ne için verildi? Bunun cevabını da yazsanız çok daha mantıklı olur. İnsan yaptığı hatayı 2. kez yapmamış olur.

Ceza yedikçe neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğreniyorsun fakat ceza süresinin fazla olması bence iyi bir şey değil. Hemen halletmen gerekebilecek sorununu çözemiyorsun, yardım etmeye çalışanlara cevap veremiyorsun. İlk başlarda sırf kısaltmaları yanlış yazdığım için bir hafta ceza yemiştim.

Açıkçası şu ana kadar hiç Türkçe konusunda ceza yemedim. Bana o kadar da ağır gelmiyor açıkçası kurallar. Düzgün yazmayı alışkanlık haline getirirseniz mesajları yazarken hiç düşünmüyorsunuz bile zaten. Elbette hata yapmak doğaldır, ben de yapabilirim elbette. Öyle Türkçe bilgimin aşırı iyi olduğunu falan söylemiyorum zaten. Diğer forumlarda da düzgün yazıyorum mesela.

Bana kalırsa bu forumu diğerlerinden ayıran en önemli detaylardan birisi, Türkçe kullanımı ve mesaj düzeni konusundaki disiplinidir. Garip renk ve şekillerde, göz yorucu şekilde, birçok yazım hatası içeren, 10 cümleye bölünebilecek paragrafı tek paragraf halinde ve noktalama işareti kullanmadan yazarsanız; bu durum okuyanlar için çok rahatsız edici oluyor. Öyle aşırı detaylara takılmaya gerek yok. Aynı ekin hangi işaret ile ayrıldığı gibi detayların önemi yok. Göze hitap etsin, anlaşılır olsun, "-de / -da" gibi eklerin ayrımı doğru yapılsın yeterli. Ufak hatalara takılıp detaylara inmenin mantığı yok.

• Beğen
İfadeler: MF
@Recep Baltaş 'in resimleri sosyale eklemedigi bir ileti mevcut (Hatta onlarca resim), iki defa raporladim iletiyi hala bekliyorum banlanmasini. @MF 'da banlansa kabulum zaten ayni kisiler, yeter ki böyle kuralsizlik yapilmasin bir daha. :)

Konu linkini bulmami istiyorsaniz da bulurum bak. :)
Katılıyorum hocam.

Ben de mesaj sayısı az olan bir yetkiliyi yanlış bilgilendirme yaparken görmüştüm. Adı aklıma gelmedi şimdi ama raporladığımda ''Yanlış Bilgilendirme'' diye bir mühür basmadılar. Tamam, yanlışlıkla olmuştur, insanız sonuçta ama siteye yeni giren birisi bunu yapmış olsa direk mühür basarlardı. Ne yaptılar biliyor musun? @Recep Baltaş gördü o mesajı, alıntılayıp doğrusunu yazdı.

Lütfen link at diyip de beni uğraştırmayın sayın yetkililerim. Siz daha iyi bilirsiniz o raporu. ;)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı