CFMoto 450SR nasıldır?

Yorumu 4 gün önce yazmışsınız arkadaş düzeltene kadar düzeltmemişsiniz de. İnternette 190 yaptığı videolar aylardır var zaten.
Haklısınız. Ben Motobike 2024 fuarında gördüm tanıtımı yapıldı. Üstünde örtü falan da vardı yeni çıktı diye düşündüm ve top speed 230km yazıyordu. Yanlış bilgi için kusura bakmayın Aprilia gibi marka neden böyle yaptı bilmiyorum.

190 civarı görüyor 180 değil. Onu da geçtim bu paraya İtalyan kalitesi alabiliyorsun, parçalar vesaire gayet kaliteli ve uzun ömürlü. Çinli 450sr alıp birkaç yıla her saniye sorun yaşayacağıma krallar gibi RS457'me binerim.

İtalyan kalitesi? Motor komple hint üretimi hiç fuarda incelemedinmi petrol kokuyor plastiği.

Haklısınız. Ben motobike 2024 fuarında gördüm tanıtımı yapıldı. Üstünde örtü falan da vardı yeni çıktı diye düşündüm ve top Speed 230km yazıyordu. Yanlış bilgi için kusura bakmayın Aprilia gibi marka neden böyle yaptı bilmiyorum.

Motor kesinlikle bir Aprilia değil RS660 ile yan yana getirip parçaların kalitesine bakarsanız demek istediğimi anlarsınız. 450sr Çinli diye veya 250sr ı baz alarakdan küçümsemek gereksiz ilk parti ürünleri sorunluydu fakat 2024 modelleri sorunsuz. O kadar kronik sorunu olmasına rağmen 40-50k km de 400NK lar görüyoruz CFMOTO kendini geliştireli yıllar oluyor.

Son düzenleme:
İtalyan kalitesi? Motor komple hint üretimi hiç fuarda incelemedinmi petrol kokuyor plastiği.

Motor kesinlikle bir Aprilia değil RS660 ile yan yana getirip parçaların kalitesine bakarsanız demek istediğimi anlarsınız. 450sr Çinli diye veya 250sr ı baz alarakdan küçümsemek gereksiz ilk parti ürünleri sorunluydu fakat 2024 modelleri sorunsuz. O kadar kronik sorunu olmasına rağmen 40-50k km de 400NK lar görüyoruz CFMOTO kendini geliştireli yıllar oluyor.
Söylediğiniz kilometre bile düşük işte Çinli olunca böyle oluyor :D

Söylediğiniz kilometre bile düşük işte Çinli olunca böyle oluyor :D

30-40k km de yatak saran tonlarca R25, MT25 var aynı şekilde 10-15k km de krank kıran CBR250R'lar da var. 400NK CFMOTO'nun ilk denemelerinden olan tonlarca kronik sorunu olan blokla bile 40-50k km üzeri görüyor. CFMOTO 400NK'nın üzerinden geçen 6-7 senede kendisini çok geliştirdi KTM için 790 ve 890'a blok üretiyor geçtiğimiz sene içerisinde Yamaha ile ortak anlaşma yaptılar kısaca Çin'deki üretimi CFMOTO devralacak ve en önemlisi son 3 yıldır alüminyum düşük ataletli parçalar üzerinde çalışıyor örnek olarak 500SR, 675SR.

Burada marka savunuculuğu yapmıyorum fakat üstünkörü CFMOTO Çin menşeili diye berbat, kötü demek etik değil. Konuya gelecek olursak 450SR ın 2022 ve 2023 modellerinde bazı sorunlar vardı yağ ile su karıştırma radyatör sorunları grenaj erimesi vb gibi fakat 2024 olan modellerde sorun yaşayana rastlamadım CFMOTO'nun ülkemizde eleştirilecek en büyük yani servis ağı ve servislerinin montaj özensizliği ve hatalı montajları.

Technopat forumdaki klasik çok bilmiş insan profili daha fazla laf anlatamam ne istiyorsan onu doğru say dostum.

30-40k km de yatak saran tonlarca R25, MT25 var aynı şekilde 10-15k km de krank kıran CBR250R'lar da var. 400NK CFMOTO'nun ilk denemelerinden olan tonlarca kronik sorunu olan blokla bile 40-50k km üzeri görüyor. CFMOTO 400NK'nın üzerinden geçen 6-7 senede kendisini çok geliştirdi KTM için 790 ve 890'a blok üretiyor geçtiğimiz sene içerisinde Yamaha ile ortak anlaşma yaptılar kısaca Çin'deki üretimi CFMOTO devralacak ve en önemlisi son 3 yıldır alüminyum düşük ataletli parçalar üzerinde çalışıyor örnek olarak 500SR, 675SR.

Burada marka savunuculuğu yapmıyorum fakat üstünkörü CFMOTO Çin menşeili diye berbat, kötü demek etik değil. Konuya gelecek olursak 450SR ın 2022 ve 2023 modellerinde bazı sorunlar vardı yağ ile su karıştırma radyatör sorunları grenaj erimesi vb gibi fakat 2024 olan modellerde sorun yaşayana rastlamadım CFMOTO'nun ülkemizde eleştirilecek en büyük yani servis ağı ve servislerinin montaj özensizliği ve hatalı montajları.

Technopat forumdaki klasik çok bilmiş insan profili daha fazla laf anlatamam ne istiyorsan onu doğru say dostum.
Ön kaldırmaya müsait olmayan, kaldırınca yağlanma yapmadığı için büyük arızalar verebilecek R25'de ön kaldırınca tabi bozulacak.

Motoruna bakım yaptırmayıp, yağını değiştirmiyorlar, aşırı hor kullanıyorlar sonra arıza yapınca suç markanın olmuyor. Normal kullanımlarda ve bakım yapınca bile büyük arızalar verebiliyor Cfmoto.

Kaza yaparsın parçasını bulamazsın, servise gidersin ilgilenmezler, alırsın direkt arızalar verir, kronik sorunlardan geçilmez. Çin markalarının geneli için konuşuyorum. Tek beğendiğim Çin markası Voge.

Ön kaldırmaya müsait olmayan, kaldırınca yağlanma yapmadığı için büyük arızalar verebilecek R25'te ön kaldırınca tabii bozulacak.

Motoruna bakım yaptırmayıp, yağını değiştirmiyorlar, aşırı hor kullanıyorlar sonra arıza yapınca suç markanın olmuyor. Normal kullanımlarda ve bakım yapınca bile büyük arızalar verebiliyor CFMOTO.

Kaza yaparsın parçasını bulamazsın, servise gidersin ilgilenmezler, alırsın direkt arızalar verir, kronik sorunlardan geçilmez. Çin markalarının geneli için konuşuyorum. Tek beğendiğim Çin markası voge.

Ön kaldırma ile alakası yok yıllardır R25, MT25 in pompa parçası hatalı üretiliyor dişleri yıpranıyor tek yapacakları şey metal dişli koymak hatta 8 bin km de yatak saran 23 model R25 vardı kullanıcı hatası demişlerdi Instagram'da görmüştüm. Sokakta gördüğüm çoğu 250sr 250nk sahibi redline da geziyor haliyle arıza verince CFMOTO kötü oluyor. Servis olayında haklı olabilirsin fakat parçaların çoğu mevcut Honda, Yamaha ve Kawasaki parça için en az 1 ay istiyor senden CFMOTO'dan pek farkları yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı