CH321 Vs SKILLER SGH30

onuryavin

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.
Yakın zamanda Gaming kulaklık alacağım. Önerileri incelediğimde önerdiğiniz kulaklıkların bazıları kafama yattı. Ama şu ikisinde karar kıldım.
Bunlar;

Ve

Kulaklıklar.

İkisinin de benzer özellikleri var gibi. İşin duayenleri sizler olduğunuz için önerilerinizi bekliyorum.

#Ohm değerlerinde farklılık söz konusu. CM'de 16 iken, Sharkoon'da bu değer 32.
#CM'de 50mm sürücüler kullanılmış iken, Sharkoon'da 40mm sürücüler kullanılmış.
#CM'de çıkarılabilir bir mikrofon yok. Ama Sharkoon'da bu detay var.
Bulduğum farklılıklar bunlar. İkisinde de ses kartı mevcut. Kablo uzunlukları yakın. Sanırım CM'de yazılım söz konusu değil. Ama önemli mi derseniz bilmiyorum. Amaç oyunlarda güzel ses kasmak, arada müzik ve film/dizi seyretmek. Sizin görüşlerinizi merakla bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

Unutmadan. Başka kulaklık önerileriniz varsa da (AliExpress olmadan) lütfen yazın.

Son düzenleme:
Ben birkaç gün önce SGH-30 aldım ve oldukça memnunum, iki kulaklığın da mikrofon testine baktım, SGH-30 daha iyi geldi bana, kendi sesimi de bilgisayar üzerinden dinledim ve gerçekten çok şaşırdım bu kadar kaliteli olduğuna, cızırtı falan yok ve gayet net veriyor sesi. Görsel olarak SGH-30 daha güzel görünüyor benim için, mikrofon çıkarılabiliyor mu emin değilim, çıkarılamıyor gibi geldi ve çıkarmak için zorlamadım açıkçası. Ses kalitesi de oldukça iyi, yazılımı sayesinde çeşitli ayarlar yapabiliyorsunuz, sanal 7.1 dahil. İlk zamanlarda kulaklarımı biraz sıkıyordu fakat şu an için bir sıkıntı yok ve gayet rahat hissediyorum, yine de birkaç saatten fazla takılı kalınca insanın çıkarma isteği geliyor 5-10 dakikalığına. Benim için çok önemli değil fakat bence kulaklığın RGB aydınlatması oldukça güzel.

Ben birkaç gün önce SGH-30 aldım ve oldukça memnunum, iki kulaklığın da mikrofon testine baktım, SGH-30 daha iyi geldi bana, kendi sesimi de bilgisayar üzerinden dinledim ve gerçekten çok şaşırdım bu kadar kaliteli olduğuna, cızırtı falan yok ve gayet net veriyor sesi. Görsel olarak SGH-30 daha güzel görünüyor benim için, mikrofon çıkarılabiliyor mu emin değilim, çıkarılamıyor gibi geldi ve çıkarmak için zorlamadım açıkçası. Ses kalitesi de oldukça iyi, yazılımı sayesinde çeşitli ayarlar yapabiliyorsunuz, sanal 7.1 dahil. İlk zamanlarda kulaklarımı biraz sıkıyordu fakat şu an için bir sıkıntı yok ve gayet rahat hissediyorum, yine de birkaç saatten fazla takılı kalınca insanın çıkarma isteği geliyor 5-10 dakikalığına. Benim için çok önemli değil fakat bence kulaklığın RGB aydınlatması oldukça güzel.
İlk olarak bu kadar hızlı cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Benim de gönlümde yatan aslında Sharkoon'du. Ama CM'nin İtopya'ya stoklarının gelmesi, beni karşılaştırma isteği uyandırdı. Size birkaç soru sormak istiyorum. SGH30'da müzik dinlemek nasıl bir his? Oyunlarda seslerin netliği hakkında izlenimlerin neler? Bana deneyimlerini açıklar mısın?
İkisi de iyi modeller ama şu an CH321 kaçırılmayacak bir fiyata satılıyor.
Evet evet. Bunu ben de kaçırmak istemezdim ama 3 4 gün sonra alabileceğim maalesef. 3 saat kalmış indirimin bitmesine:(

İlk olarak bu kadar hızlı cevapladığınız için çok teşekkür ederim. Benim de gönlümde yatan aslında Sharkoon'du. Ama CM'nin İtopya'ya stoklarının gelmesi, beni karşılaştırma isteği uyandırdı. Size birkaç soru sormak istiyorum. SGH30'da müzik dinlemek nasıl bir his? Oyunlarda seslerin netliği hakkında izlenimlerin neler? Bana deneyimlerini açıklar mısın?
Küçüklüğümden beri oyun oynadığım için oyunların çoğundan çok iyi anlıyorum öncelikle onu söyleyeyim, ses kasma açısından gerçekten çok iyi hissettiriyor, müziklerdeki performansı da bence oldukça iyi, en azından beni gerçekten tatmin ediyor. Daha önceden kasamadığım kadar iyi ses kasıyorum, şunu da söyleyeyim çok fazla online oyunda en üst rütbeleri görmüş biriyim.

İkisi de iyi modeller ama şu an CH321 kaçırılmayacak bir fiyata satılıyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

CH321 kullanmadığım için bilemiyorum sadece görsel açıdan SGH-30'u daha iyi bulduğumu ve SGH-30'un mikrofonun daha kaliteli hissettirdiğini söyleyebilirim.

Küçüklüğümden beri oyun oynadığım için oyunların çoğundan çok iyi anlıyorum öncelikle onu söyleyeyim, ses kasma açısından gerçekten çok iyi hissettiriyor, müziklerdeki performansı da bence oldukça iyi, en azından beni gerçekten tatmin ediyor. Daha önceden kasamadığım kadar iyi ses kasıyorum, şunu da söyleyeyim çok fazla online oyunda en üst rütbeleri görmüş biriyim.

CH321 kullanmadığım için bilemiyorum sadece görsel açıdan SGH-30'u daha iyi bulduğumu ve SGH-30'un mikrofonun daha kaliteli hissettirdiğini söyleyebilirim.
Çok teşekkür ederim yorumların için. Aklımda hep Sharkoon vardı. Sanırım bu yönde hala devam ediyor. Oyunlarda iyi olması içimi çok ferahlattı. Tek kararsız olduğum noktası 40mm sürücülerinin olmasıydı. Bu da müzik konusunda beni kuşkuya düşürmüştü. Ama tatmin edici ise ne mutlu. Bu arada cidden görünümü çok hoş :)

Çok teşekkür ederim yorumların için. Aklımda hep Sharkoon vardı. Sanırım bu yönde hala devam ediyor. Oyunlarda iyi olması içimi çok ferahlattı. Tek kararsız olduğum noktası 40mm sürücülerinin olmasıydı. Bu da müzik konusunda beni kuşkuya düşürmüştü. Ama tatmin edici ise ne mutlu. Bu arada cidden görünümü çok hoş :)
Çok müzik dinleyen biri değilim ara sıra dinlerim ama şu ana kadarki en iyi müzik deneyimim olduğunu söyleyebilirim, önceden kullandığım kulaklıklar pek kaliteli değildi ama. Mikrofonun ses kalitesini görmek istersen Discord gibi bir yerden iletişim kurabiliriz.

Çok müzik dinleyen biri değilim ara sıra dinlerim ama şu ana kadarki en iyi müzik deneyimim olduğunu söyleyebilirim, önceden kullandığım kulaklıklar pek kaliteli değildi ama. Ses kalitesini görmek istersen discord gibi bir yerden iletişim kurabiliriz.
Mikrofon konusunda izlediğim inceleme videoları gayet yeterliydi ama teklifin de çok cezbedici :D. Yalnız şu an bir mikrofonum olmadığı için text'le dönebilirim. Ne zaman müsait olursan bana özelden yazar mısın?

Geri
Yukarı