Change.org'da Fall Out 4 Türkçe desteği kampanyası

Malum, rol yapma oyunlarında çok yoğun ve ağır bir dil kullanılır. Fallout 4 duyurulduğundan beri de birçok oyunsever oyunun Türkçe olmasını istiyor. Bunun için Change.org üzerinden bir kampanya başlatıldı. Her ne kadar bundan önceki oyunlarında Türkçe desteği ile gelmemiş olsa da oyunlarını yerelleştirebilmek için çalışan bağımsız ekipler olmuştu. Firma bunu kaale alır mı bilinmez ama dikkat çekmesi açısından bizler de destek veriyoruz. Eğer olursa hep birlikte daha keyifli oynayabiliriz.

https://www.change.org/p/bethesda-softworks-fallout-4-türkçe-altyazı-istiyoruz

Alıntı : merlininkazani.com

Gelirse bile ne kadar kaliteli olacağı malum. Motamot çevirilemeyeceğine göre kaliteli bir ekibin bu işi üstlenmesi gerekir ki bu da birçok sorunu beraberinde getirecektir. Belki gönüllü olarak çalışacak olan fanlar bir yama çıkartabilir. Ama bana kalırsa en iyisi orijinal olarak kalması.

Google Play'deki yorumlara dikkat ediyorum, insanlar Türkçe olmadığı müddetçe çoğu uygulama veya oyuna ya düşük puan veriyor ya da kullanmadan kaldırıyor. Kimsenin İngilizce öğrenmek gibi bir düşüncesi yok nedense... Bence gereksiz ve yanlış bir tutum. 10 sene önce olsa anlarım ama 2015 yılında hala İngilizce'ye bu kadar yabancı olmak bir komik açıkçası.

Ben bu imza olayının prim için yapıldığını düşünüyorum. Olmayacak dua'ya amin demek gibi bir şey bu.

Bütün oyunlarda bazıları türkçe desteği olsa alırım bazıları farketmez yine almazsın diyor, hep aynı terane. Burada da uzatmaya gerek yok bence.

Bence oyunun geliştiricileri tarafından dublajlı bir şekilde çıkmalı ama adamların emeğine karşılık verecek tanıdığım çok oyuncu yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı