CoD Advanced Warfare Türkçe Olması için İmza Kampanyası

Haberin Kaynağı: Call of Duty: Advanced Warfare'in Türkçe olması için imza kampanyası başladı! - Call of Duty: Advanced Warfare - Merlin'in Kazanı

Sledgehammer tarafından geliştirilen Call Of Duty: Advanced Warfare için imza kampanyası başladı. Change.org üzerinde "We Want Turkish Subtitle Option for CoD A.W.!" ismi ile açılan başlıkta, yeni Call of Duty oyununun Türkçe olması için Activision'a çağrı yapılmış durumda.

Kampanya başarıyla sonuçlanmayabilir ancak sesimizi şimdiden dünyaya duyurmamız gerekir. Kampanyaya şimdiden 3500 kişi katılmış durumda.

3.jpg

Kendi yorumum: Türkçe olması çok büyük bir adım olur. Yıl olmuş 2014 hala çıkan oyunlarda Türkçe yok ve o kadar kullanıcı varken.
Orijinal oyun alımına destek verin. Artık oyunlarda Türkçe dilinde olması gerekiyor.

Merlin'in Kazanı yorumu:
''Pek işe yaracağını sanmıyoruz ancak...''

Kendi yorumum: Korsan oyun almış başını gidiyorken bende pek sanmıyorum. Ama dışlanmışlık duygusu hissettiriyor, diğer ülke dillerinin olup bizim dilimizin olmayışı...

Oyun çeviri işini güzel yapıyor. Geç yapmasını da umursamıyorum ama haber verdikten 2 sene sonra çıkarması beklemekten bezdirmişti. Tahmini sürede belirtilmemişti. Aydan aya %60 yazıp bırakıyorlardı. Çıkmasına 1 ay kala haber verilse daha iyi olurdu. Ha çıkacak diye bekleyip çıkmamasıyla benim gibi bir çok kişi beklemeyi bıraktı.
Dediğiniz doğru, benim dikkat çekmek istediğim nokta, yamaların geç çıkması. 0'dan türkçe oynasak o heyecanın içerisinde daha güzel olurdu.

Football Manager için süreç gayet güzel işledi aslında. Sega duyurdu 2013 için dil desteği gelebilir, satış rakamlarına bakacağız diye. İnsanlar bu işe konsantre oldular, 2013 ve 2014 Türkçe destekli olarak piyasaya verildi. 2015 için de aynı sistem devam edecek. Satın alma alışkanlığının edindirilmesi önemli tabi ama bence böyle bir anketle dikkat çekmek ilk aşama olarak gayet gerekli.

Adım 1: Biz buradayız.
Adım 2: Bakın, uslu çocuk olduk satın alıyoruz.
Adım 3: Başarı !

Arkadaşlar yanlış anladınız sanırım. Türkçe seslendirme değil, altyazı kampanyalı. Yani MW3 kadar zevkli olmayacak yine ama olsun. Olursa bu da bir başarıdır.

Aslında korsan oynayanlarda da şöyle bir düşünce var: "Türkçe dil desteği bile vermiyorlar neden satın alayım?"
İşte bu şekilde bir paslaşmadan dolayı çıkmıyor bence. İkisinden birinin bu işi yapması lazım. Ya oyunları satın alacağız, ya da onlar Türkçe dil desteği çıkarmasını bekleyeceğiz. Bu kadar korsan oyun kullanımı devam ederse hiç de çıkacak gibi durmuyor ama hadi hayırlısı...

Arkadaşlar yanlış anladınız sanırım. Türkçe seslendirme değil, altyazı kampanyalı. Yani MW3 kadar zevkli olmayacak yine ama olsun. Olursa bu da bir başarıdır.

Aslında korsan oynayanlarda da şöyle bir düşünce var: "Türkçe dil desteği bile vermiyorlar neden satın alayım?"
İşte bu şekilde bir paslaşmadan dolayı çıkmıyor bence. İkisinden birinin bu işi yapması lazım. Ya oyunları satın alacağız, ya da onlar Türkçe dil desteği çıkarmasını bekleyeceğiz. Bu kadar korsan oyun kullanımı devam ederse hiç de çıkacak gibi durmuyor ama hadi hayırlısı...
Krdeşim orj satın alıyım diyorsun, SSD fiyatına oyunlar, 99$ nasıl alcan. Onun yerine gider SSD alırım. Biraz daha ucuz olsa, mesela ets 2 almayı düşünüyorum, çıktığı zaman DayZ almayı düşünüyorum, ama 99$'da çok fazla arkadaş.

Şimdiye kadar herhalde satın aldığım en pahalı oyun $59.99 civarıydı (DLC'ler hariç). Steam yaz ortası indirimleri, Humble Bundle gibi yerlerden kovalamak biraz daha mantıklı eğer çok yeni çıkan bir oyun kovalamıyorsak. Ayrıca Steam'i dikkatli takip etmek de baya önemli, Skyrim'in ikinci ya da üçüncü haftasında %50 indirime girdiğini hatırlıyorum ki satın aldığım zaman tam olarak o zamana denk geliyor. :D

Tabi FPS oyunlara ilk günden başlamak önemli oluyor internet üzerinden oynamak için, geç kalınmaması önemli.

Ek olarak TTnet kullanıyorsanız Playstore tavsiye ederim. Ucuz değil belki ama Simcity online versiyonunu buradan satın almıştım, 12 ay faturanıza bölüyorlar. TTnet pişmanlık olsa da en azından bu servislerini sömürmek lazım bence.

Şimdiye kadar herhalde satın aldığım en pahalı oyun $59.99 civarıydı (DLC'ler hariç). Steam yaz ortası indirimleri, Humble Bundle gibi yerlerden kovalamak biraz daha mantıklı eğer çok yeni çıkan bir oyun kovalamıyorsak. Ayrıca Steam'i dikkatli takip etmek de baya önemli, Skyrim'in ikinci ya da üçüncü haftasında %50 indirime girdiğini hatırlıyorum ki satın aldığım zaman tam olarak o zamana denk geliyor. :D

Tabi FPS oyunlara ilk günden başlamak önemli oluyor internet üzerinden oynamak için, geç kalınmaması önemli.

Ek olarak TTnet kullanıyorsanız Playstore tavsiye ederim. Ucuz değil belki ama Simcity online versiyonunu buradan satın almıştım, 12 ay faturanıza bölüyorlar. TTnet pişmanlık olsa da en azından bu servislerini sömürmek lazım bence.
Vade farkı alıyorlarmı peki? Birde şöyle bir şey var, sürekli steam'ı açık tutayım desen bu sefer kırık oyunlarada musallat oluyor sorun çıkartıyor. Her zaman göremiyor insan indirimleri.

Ben alırken güncel fiyatı üzerinden indirim vardı. Faturaya bölünce de sıkıntı çıkmamıştı, ilave bir para ödemedim. Playstore'dan başka alışverişim olmadığı için daha fazla bir bilgim yok bu konuda. Tek alışverişim olumlu geçti öyle söyleyebilirim.

Steam benim bilgisayarımda her zaman açık, diğer oyunlarda hiç sorun çıkarmadı. Eğer bu konuda yine de çekince duyuyorum dersen, günlük olarak internet sitesinden girip bakabilirsin fırsat ürünlerine. Ya da tabi iPhone ya da Android uygulamasını telefonuna kurabilirsin, bu da güzel bir çözüm. Yanlız uyarayım telefonda steam bulundurmak para harcama hızını çok kötü arttırıyor. :D

Ben alırken güncel fiyatı üzerinden indirim vardı. Faturaya bölünce de sıkıntı çıkmamıştı, ilave bir para ödemedim. Playstore'dan başka alışverişim olmadığı için daha fazla bir bilgim yok bu konuda. Tek alışverişim olumlu geçti öyle söyleyebilirim.

Steam benim bilgisayarımda her zaman açık, diğer oyunlarda hiç sorun çıkarmadı. Eğer bu konuda yine de çekince duyuyorum dersen, günlük olarak internet sitesinden girip bakabilirsin fırsat ürünlerine. Ya da tabi iPhone ya da Android uygulamasını telefonuna kurabilirsin, bu da güzel bir çözüm. Yanlız uyarayım telefonda steam bulundurmak para harcama hızını çok kötü arttırıyor. :D
Kartım olsa tek kuruş bırakmamda :D İninal kart almayı düşünüyorum artık.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı