ChatGPT hakkında ne düşünüyorsunuz?

Dün gece denedim, hiç fena değil. Excel, C# ve bilgisayarlardaki hatalar hakkında çıktı aldım, başarılıydı. Hatta işlemci modeli verip, uygun ram sorduğumda ona bile doğru cevap verdi. Kullanıcıların feedback'i ile iyi bir gelişim sağlayacağını düşünüyorum.

Olması gereken bu aslında. Yok işte Siri yok Cortana saçma sapan yazılımlar yerine 2023'te artık şu teknolojide böyle şeylerin olması lazım. Üstün bir şey gibi gelmesin olması gereken bu.

Normal bir insandan daha bilgili ve mantıklı, ki değilse bile ortalama bir insandan daha doğru, kesin cevaplar veriyor orası kesin. Ben başarılı buldum.

Pek de mükemmel değil. Sorduğum sorulara ezber ve balon cevaplar verdi.

Ne tarz soruları cevaplayamadı ki benim çoğu soruma tatmin edici cevaplar veriyor.

Normal bir insandan daha bilgili ve mantıklı, ki değilse bile ortalama bir insandan daha doğru, kesin cevaplar veriyor orası kesin. Ben başarılı buldum.

Türkçesi Technopat moderatorlerinin şikayet etmeyeceği kadar iyi.

Bozdum mu? Bozdum galiba ne desem aynı cevabı veriyor?
Anladım galiba farklı konularda birkaç konuşma yaptım, cevapları şablon olarak koymuşlar, bilmediği sorulara cevap verirken ya da bir şeyden bahsederken şablondaki yerleri değiştirerek cevap veriyor. Çok da bir şey değil o zaman. Sadece geniş bir bilgi kütüphanesine erişimi var. Bu turing testini geçemez bence ama bilemedim?
Yalnız kod sorularını çok güzel cevaplıyor, hata bulabiliyor ilginç.

1670675049951.png

1670675840896.png

1670675867832.png

1670676987380.png

Bozdum, bozdum, kaç, kaç, kaç... Cümleyi tamamlayamadan döngüye girdi herhalde aynı şeyleri yazıp yazıp duruyor.

1670677529072.png

1670677717278.png

1670677974123.png

Evet yine döngüye soktum. Döngüye girdiğini anlayıp durması iyi bir şey aslında. 😂

Son düzenleme:

Geri
Yukarı