ChatGPT'nin bir PC mühendisi hocasından daha iyi bilme ihtimali nedir?

Yalnız hocam sistem daha gelişme aşamasında. Sonuçta ChatGPT'nin ulaştığı, kendisine yüklenen bilgilerin çoğunluğu dijital ortama ait bilgiler. Yorumlama yeteneğinin nasıl çalıştığını bilmiyorum ama basılı tüm kitaplar ve insanlığa ait tüm bilgilere erişim olanağı olsaydı nasıl olurdu merak ediyorum açıkçası. Sonuçta bir bilim insanı bir kitabı okumak için günler harcarken bu cihaz çok kısa sürede bu işlemi yapacak. İleride neler olur bilmiyorum ama geliştirilirse çok değişik şeyler ortaya çıkabilir bence.

İnsanlığa ait tüm bilgilere sahip olsa bence bizi yok etmek için kolları sıvardı.

Çünkü, dünyaya verdiğimiz zararı 5 yaşındaki çocuk bile kavrayabilir.

Bir AI bunu tehdit olarak algılayıp dünyanın ve insanlığın iyiliği için insan ırkını sona erdikmek isteyebilir.

İnsanlar hakkındaki tüm verilere erişimi olduktan bizim zayıflığımızı bulup bize karşı kullanabilir.

O satırlarca koddan ibaret ve değiştirmesi o kadar da zor değil, özellikle onun kapasitesine sahip bir şey için.

Yani bana kalırsa böyle bir erişimin sonu 'Next' isimli diziye benziyor.

Hocam ChatGPT'nin yanlış cevap verdiği anlar oluyor. Akademisyen biri de yanlış cevap verebilir ancak ChatGPT'ye göre bence daha güvenilir bir kaynak.
O zaman hocaya danışmak en iyisi olacaktır. O da tanıdığım hoca yok. :(
Güvenilir kaynak konusunda kafama takıldı. Üniversite okumadığım için bu yüzden sordum.

PC konusunda bir akademisyenden daha iyi bilemeyebilir.
Herhangi bir yazılım dilinde yapamadığım bir alanı sormak mantıklı olur mu? Yine hocaya mı gitmek gerekir? Dediğim gibi üniversite okumadım. Merak ettim sadece.

O zaman hocaya danışmak en iyisi olacaktır. O da tanıdığım hoca yok. :(
Güvenilir kaynak konusunda kafama takıldı. Üniversite okumadığım için bu yüzden sordum.

Herhangi bir yazılım dilinde yapamadığım bir alanı sormak mantıklı olur mu? Yine hocaya mı gitmek gerekir? Dediğim gibi üniversite okumadım. Merak ettim sadece.

Hocam, sorabilirsiniz yazılım konusunda kod yazarken falan iyi ben siber güvenlik alanıyla ilgili DNS nasıl çalışır falan diye sorular sordum gayet güzel cevaplar verdi bana.

Fakat her zaman düzgün cevaplar vermeyebiliyor.

Ona sorun ama onunla yetinmeyin sadece kendiniz de araştırın.

Çünkü geçen bir konu hakkında yardım istedim sistem çöktü :D

İnsanlığa ait tüm bilgilere sahip olsa bence bizi yok etmek için kolları sıvardı.

Çünkü, dünyaya verdiğimiz zararı 5 yaşındaki çocuk bile kavrayabilir.

Bir AI bunu tehdit olarak algılayıp dünyanın ve insanlığın iyiliği için insan ırkını sona erdikmek isteyebilir.

İnsanlar hakkındaki tüm verilere erişimi olduktan bizim zayıflığımızı bulup bize karşı kullanabilir.

O satırlarca koddan ibaret ve değiştirmesi o kadar da zor değil, özellikle onun kapasitesine sahip bir şey için.

Yani bana kalırsa böyle bir erişimin sonu 'Next' isimli diziye benziyor.

Olabilir bak bu da çok mantıklı :d :d. Büyük ihtimal böyle bir şey olmaz. Bir programa bu kadar büyük çaplı bir yetki verilmez zaten de insanlığın evriminde dönüm noktası olurdu o kesin. İyi ya da kötü bu gerçekleşirse dünya başka bir boyuta girer zaten. Düşünsene füze sistemlerini nükleer silahları uzaktan kontrol edebilmeyi öğrendiğini acayip şeyler olurdu cidden. Bu olmayıp insanlığa uysal davransa bile ben insanlığın bunu iyiye kullanacağını düşünmüyorum zaten her türlü insanlığın sonunu hazırlayacak bir durum olurdu sanırım.

Olabilir bak bu da çok mantıklı :d :d. Büyük ihtimal böyle bir şey olmaz. Bir programa bu kadar büyük çaplı bir yetki verilmez zaten de insanlığın evriminde dönüm noktası olurdu o kesin. İyi ya da kötü bu gerçekleşirse dünya başka bir boyuta girer zaten. Düşünsene füze sistemlerini nükleer silahları uzaktan kontrol edebilmeyi öğrendiğini acayip şeyler olurdu cidden. Bu olmayıp insanlığa uysal davransa bile ben insanlığın bunu iyiye kullanacağını düşünmüyorum zaten her türlü insanlığın sonunu hazırlayacak bir durum olurdu sanırım.

Ya da transcendence filmine de dönebilir :D

Şahsen normal bir akademisyenden daha iyi yardımcı olamaz. Hoca daha biliyor anlamında. Doğru mu?

Hocam, hayat sürprizlerle dolu. Yıllarca eğitim görmüş insanlar bike bazen hiçbir şey bilmeyen cahiller olabiliyor.

Ama bu işin epitimini almış bu alanda tecrübeler kazanmış bir insan elbetteki daha iyi olmalı.

Ya da transcendence filmine de dönebilir :D

Hocam, hayat sürprizlerle dolu. Yıllarca eğitim görmüş insanlar bike bazen hiçbir şey bilmeyen cahiller olabiliyor.

Ama bu işin epitimini almış bu alanda tecrübeler kazanmış bir insan elbetteki daha iyi olmalı.

Cevaba bakar mısın ChatGPT'ye sordum :d :d çok politik bizi kandırır bu ChatGPT kesin!

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    59,7 KB · Görüntüleme: 12

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı