Chevrolet Aveo 1.2 SE 2006 Debriyaj titriyor

Cracker18

Kilopat
Chevrolet Aveo 1.2 SE 2006 model arabaya debriyaj baskı balata değişimi yapıldı. Şimdi debriyaj gevşemiş sağa sola oynuyor, devir yükselince aşırı ses yapıyor. Tekrar götürdük böyle oluyor diye ve burçlarının değişmesi gerektiğini söyledi. Neden böyle bir şey oldu? Kendisi bilerek yapmış olabilir mi?

Chevrolet Aveo 1.2 SE 2006 model arabaya debriyaj baskı balata değişimi yapıldı. Şimdi debriyaj gevşemiş sağa sola oynuyor, devir yükselince aşırı ses yapıyor. Tekrar götürdük böyle oluyor diye ve burçlarının değişmesi gerektiğini söyledi. Neden böyle bir şey oldu? Kendisi bilerek yapmış olabilir mi?
Kendisi bilerek yapmış mıdır orasına dair yorum yapıp günaha girmek istemem. Ancak baskı balata sistemi komple değişiyorken burçlarını da kontrol etmesi gerekirdi ustanın. Sonuçta bunlar birbirinden bağımsız parçalar değil, değişime ihtiyacı vardı ise neden baskı balatayı değiştirirken burçları da değiştirmemiş ustaya bir sorun mutlaka.

Sorduk 300 TL'ye yaparım diyor, hatayı kabul etmiyor. Başta 1200 dedi baskı balata değişimine 900'e yaptı. Şimdi bu sorun çıktı anlamadım. Tanıdık usta bulmakta fayda var.

Sorduk 300 TL'ye yaparım diyor, hatayı kabul etmiyor. Başta 1200 dedi baskı balata değişimine 900'e yaptı. Şimdi bu sorun çıktı anlamadım. Tanıdık usta bulmakta fayda var.
Hesapta yine söylediği fiyata gelmiş toplam maliyet ancak ben yaptırmadan önce mutlaka başka usta görmenizi öneriyorum. Böyle küçük hesaplar yapıp müşteriyi kandırmaya çalışanlara sakın prim vermeyin. İmkanınız el veriyorsa biraz daha fazla masraf yapın ama daha güvenilir bir yerde tamir ettirin kafanız rahat olsun.

Geri
Yukarı