Chia Coin Madenciliği

lordRago

Kilopat
Makaleler
4
Yer
Ankara
Daha fazla  
HDD/SSD üzerinden madencilik yapabileceğiniz bir coin. Ben ise bunu fırsat bilip son 26 günü kalan (Hard Diskim Ölüyor) HDD'mi bu amaçla kullanmaya başlıyorum.

1618782706605.png

Şimdilik bu coin piyasada bulunmasa da, yakın bir zaman içerisinde Binance üzerinde listeleneceği söyleniyor. Coinin, çıkış fiyatı olarak $20 gibi bir fiyattan tahmini var. Ben ise tabii paramda olduğum için ne kadar kazanacağımı hesapladım.

1618781802236.png

Tabi HDD'yi bir nevi tozlu raflarından çıkardığım için aylık $8'a hayır diyeceğimi sanmıyorum. Bunu geliri diğer disklerimi kullanarak da artırabilirim ama 1 aylık uzaktan ne kadar kazanabileceğimi ve en önemlisi, Binance üzerinden çıkıp çıkmayacağına bakmak istiyorum. Boşuna olmayan bir değer için canım parçalarımın ömrünü azaltmak istemiyorum.

Dosya Ekleri

• 1618781596754.png
    1618781596754.png
    48,4 KB · Görüntüleme: 513
Son düzenleme:
Yeni bir coinin 20 dolardan çıkma gibi bir ihtimali yok, onu unutun öncelikle. Öleceği kesin olan bir hard diskle geleceğe yatırım anlamında yapılabilir ama.
Coini zaten bugün gördüm. 2017'den beri yatırım alıyormuş lakin çıkış zamanı olarak bu yıl yüksek ihtimal olabilirmiş.
Nasıl yaptığınızı biraz açıklayabilir misiniz?
Chia Coin sayfasından uygulamayı indiriyorsunuz. Ondan sonra diskinizde yer belirleyip alanı uygulamaya devrediyorsunuz ( En az 300 GB ). Yerin kurulumu 7-8 saat ( diskin hızına göre değişir ) sürdükten sonra ise kendisi otomatik bir madene başlıyorsunuz.

Coini zaten bugün gördüm. 2017'den beri yatırım alıyormuş lakin çıkış zamanı olarak bu yıl yüksek ihtimal olabilirmiş.

Chia Coin sayfasından uygulamayı indiriyorsunuz. Ondan sonra diskinizde yer belirleyip alanı uygulamaya devrediyorsunuz ( En az 300 GB ). Yerin kurulumu 7-8 saat ( diskin hızına göre değişir ) sürdükten sonra ise kendisi otomatik bir madene başlıyorsunuz.
En az 300gb olayı yaktı beni...
Neyse sağlıklar olsun.

HDD kullanarak bu kadar paralel plotting muhtemelen tamamlanmaz, SSD üzerinde Temp dizini göstersen bile bu kadar sayıda plotting eş zamanlı zor.

4 TB'a yakın plot var diskimde devam eden ayda 1 CHIA falan gelir gibi görünüyor. Öyle 1-2 tane plot ile coin kazanacağım hayaliniz varsa yeniden düşünün.

Geri
Yukarı