Çözüldü Chia'da arsa oluşturken error 1 hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EmirhanKod

Hectopat
Makaleler
1
Yardımcı olabilir misiniz?

hatalar.png

Disk dolduğu için olabilir mi?
Normalde dolmaması lazımdı.

disk.png

Bu arsa boyutunu seçmiştim.

arsa boyutu.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
CHIA'da plot yaratırken kullanılan TEMP dizininin olduğu diskte en az 240-330 GB arasında yer olması gerekiyor. Yaratılacak PLOT'u da aynı diske koyacaksanız 110 GB civarında da o geliyor. Mesajda görünen disk buna yetmez.
1 tane bile denedim. Aynı. Sahip olduğum diskler şunlar:

Eki Görüntüle 1012906
E diski SSD mi?

Nasıl yapıldığını anlattım. Göz atın anlarsınız bir yerde hata yapıyorsunuz belki.

E diski SSD mi?

Nasıl yapıldığını anlattım. Göz atın anlarsınız bir yerde hata yapıyorsunuz belki.
Sorunu çözdüm. USB portunu değiştirip anakarta taktım.

Hocam, ben bu cümlelerden bir şey anlamadım. Ben de 8 TB HDD ve 228 GB SSD ile 100'lük seçip 8 tane deyince Error 1 hatası verdi.
1. 228 GB SSD 'ye temp klasörü sığmaz. 300-330 GB civarında bir klasör yaratıyor.
2. 8 tane paralel seçtiyseniz zaten hepsi aynı anda başlayacağından o durumda temp klasörü 2.4 TB'ı aşıyor.

1. 228 GB SSD 'ye temp klasörü sığmaz. 300-330 GB civarında bir klasör yaratıyor.
2. 8 tane paralel seçtiyseniz zaten hepsi aynı anda başlayacağından o durumda temp klasörü 2.4 TB'ı aşıyor.
Sorun USB portundanmış. USB portunu değiştirdim. SSD'yi iade edeceğim. Daha yüksek bir SSD alacağım. Şu anlık 1 TB HDD'den yapıyorum.

Ama sorum şu, ben 2 tane 101'lik plot açtım. HDD 8 TB. Daha sonra bu 8 TB'ı nasıl dolduracağım?

Geri
Yukarı