Chimera Bootloader ekran kartı 3 MB görünmesi

onur61636

Hectopat
Daha fazla  
Sizin sayenizde sistemime chimera boot sayesinde mavirks sürümünü kurdum ama 2 gb olan ekran kartım 3 mb olarak görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • intel i3 2330 işlemci
  • 6 gb ddr 3 ram
  • 320 gb hdd
  • 15.6 ekran
  • intel hd 4000 2 gb
  • nvidia 635m 1 gb

Exper flex nb a5v-74 15 model laptop7

Sistem özellikleri bunlar.

Bunu buldum internetten ama tam olarak anlayamadım.
[NEW] 10.9 Intel HD 3000 & HD 4000 Driver

How To Install & Your Need Packages:

1- Install & Boot OS X 10.9.
2- Download & extract this files.
3- Download & install lastest chameleon from www.osx86.net or www.insanelymac.com or www.onehalfkiller.com ( minimumchameleon 2.2 r2265+ (or newer) )
4- Download lastest kext utility from www.osx86.net
5-1- Extracted kexts copy and paste to /System/Library/Extensions and click change, okay (enter password) and open kext utility.appand enter password and click okay than see enjoy and click quit button and restart.
5-2- Or Extracted kexts drag and drop to kext utility.app and enter password and click okay than see enjoy and click quit button andrestart.

Important:

Working on: HD 3000 graphics on 7-series motherboards & HD 4000 on 6-series motherboards:

7-series motherboard (B75/Z75/H77/Z77) + 2nd gen Core-i "Sandy Bridge" CPU using HD 3000 graphics

6-series motherboard (H61/H67/P67/Z68) + 3rd gen Core-i "Ivy Bridge" CPU using HD 4000 graphics

(" This driver only Intel HD 3000 & HD 4000 GPU Models - Lastest chameleon bootloader auto detect your gpu no need enabler."

Note1 : Resolution & refresh rate change perfectly work and glass menubar = %100 working your Intel HD 3000 & HD 4000 card.

Note2 : OS X Mavericks 10.9 (13A598) )burası anlamadığım bölüm.

Kext kurulumu yapmadınız galiba internetteki sitelerden ekran kartınızla uyumlu olan kexti bulum boot ediniz. eğer sistem açılırken ıobluetoothcıcontroller hatası alırsanız -v npci=0x2000 dart=0 da boot ediniz oda olmazsa kextiniz çalışmımı diye kontrol etmek için -x modda açınız.

Kext kurulumu yapmadınız galiba internetteki sitelerden ekran kartınızla uyumlu olan kexti bulum boot ediniz. eğer sistem açılırken ıobluetoothcıcontroller hatası alırsanız -v npci=0x2000 dart=0 da boot ediniz oda olmazsa kextiniz çalışmımı diye kontrol etmek için -x modda açınız.
Çalıştıramıyorum hala 3 mb ekran kartım gözüküyor.
Birde mountion lion driver sorunum yoktu maveriks de neden var onu çözemedim.

Bazen eski sürümlerdeki kextler kendinden sonraki sürümlerde çalışmıyor benim kextlerimde yosemitede çalışmadığı için mavericksdeyim başka kextler denemenizi öneririm. Bi arada sisteminizi incelemek isterim.

Bazen eski sürümlerdeki kextler kendinden sonraki sürümlerde çalışmıyor benim kextlerimde yosemitede çalışmadığı için mavericksdeyim başka kextler denemenizi öneririm. Bi arada sisteminizi incelemek isterim.
Hocam ilk olarak kolay gelsin.

i3 3110M 2.4 GHz işlemci
4 + 2 = 6 Gb DDR3 1333 MHz Ram
320 GB 5200 RPM HDD segate
2 GB intel HD 4000 Dahili + 1 GB Nvidia 635m harici Ekran kartı
15,6 led ekran

Exper flex nb a5v-74 15 model laptop = orjinal tüm parçalar ve driverlor sadece bu modelde driver sorunsuz kuruluyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı