Chrome hızlı iken Opera yavaş

398958

Hectopat
İkisinde de haritalara, videolara vb şeylere girdiğimde Chrome daha akıcı iken Opera daha yavaş çalışıyor Opera'yı da değiştirmek istemiyorum Opera'yı nasıl hızlandırabilir ve düzeltebilirim?

| Processor | amd ryzen 5 2600
| Display Card | Asus TUF GeForce GTX 1660 Gaming
| Motherboard | ASUS PRIME B450M-K AMD B450 Soket AM4 Ryzen
| Ram | 16,0 GB
| SSD| 480 GB SSD +500 GB HDD

Zaten Chrome çok daha hızlı. Bunu kendim Opera ve Chrome kullandığımdan biliyorum. Opera'daki gereksiz kullanmadığınız eklentileri kaldırabilirsiniz.

Chrome birçok tarayıcıdan gözle görülür bir biçimde daha hızlı. Dünya çapında kullanılması da bu yüzdendir. Eğer ki Chrome alternatifi arıyorsanız Firefox'dan başkasına gitmek bence saçma.

Chrome birçok tarayıcıdan gözle görülür bir biçimde daha hızlı. Dünya çapında kullanılması da bu yüzdendir. Eğer ki Chrome alternatifi arıyorsanız Firefox'dan başkasına gitmek bence saçma.
Microsoft baya iddialı. Edge kullanıyorum cok hoşuma gitti. Gayet hızlı.

Bence Firefox ikisinden de hızlı. Chrome'un çok kullanılması daha çok alışkanlık. Firefox neredeyse ilk zamanlarına geri döndü diyebiliriz.

Gerçi öyle bir sistemde Opera'nın da kasmaması lazım. Çünkü ben esas sistemde onu kullanıyorum. Özellikleri ve arayüzü daha başarılı buluyorum. Zayıf minibook cihazımda çok bariz Firefox üstünlüğü var.

Opera cop zaten; senin verilerini satar, yavastır, mal mal ozellikleri vardır. Gizlilige onem veriyorsanız Firefox, onemli degilse Chrome kullanin.

Opera cop zaten; senin verilerini satar, yavastır, mal mal ozellikleri vardır. Gizlilige onem veriyorsanız Firefox, onemli degilse Chrome kullanin.
Opera olayına katılıyorum da. Firefox'ta Opera'dan farklı değil. Gizlilik için ben Brave derim kesinlikle. Ama günlük kullanımda Chrome kullanıyorum ben de.

Dostlar, gizlilik konusunda Opera'ya gereksiz yükleniyorsunuz. Yani sadece ona güvenmemeniz çok saçma. "Bir şey bedavaysa ürün sensin." diye bir sözü hatırlatmak isterim. Opera sizin üzerinizden big dataya nasıl katkı sağlıyorsa diğerleri de aynı şekilde veri topluyordur. Değişen tek şey bazıları açıkça bazıları gizlice yapar. Bazıları da onları işaret ederek "veri topluyorlar" der ve onlar göze batar.

Yavaşlık konusunda Firefox ve Edge ile kıyaslandığında Opera'nın daha hantal olduğunu ve daha çok CPU tükettiğini, dolayısıyla dizüstü cihazlarda bataryayı çabuk bitirdiğini bizzat tecrübe ettim ve o konuda sonuna kadar katılıyorum. Celeron N3050, 2GB DDR3L özellikli ikinci cihazımda Opera üzerinden YouTube kullanmak bir işkenceydi. Diğer ikisi ama özellikle Firefox daha iyi gidiyor.

Geri
Yukarı