Chrome neden önerilmiyor?

Chrome; Edge, Brave, Firefox ve Vivaldi'ye göre daha fazla kaynak kullanıyor. Bu yüzden önerilmiyor. Ama 16 GB RAM ve üstü varsa Chrome en iyi tarayıcılardan biri.

Bilmiyorum ama tahmin edebilirim ki aklıma gelen ilk şey Chrome'un eskimesi. Yıllardır fişi çekilmemiş, yıllardır güncelleme alıp yenilenen bir tarayıcı. Ama bazıları Chrome'dan sıkılıp farklı tarayıcılara geçtiler. Opera GX desen güvensiz, Firefox desen Chrome kadar iyi değil. Ondan sonra insan kullanıyor Microsoft Edge. Bir de Chrome fazla RAM yiyor. Buna şahitim. Dying Light'tan Cyberpunk'a kadar beni zorlayan uygulama Chrome oldu. Ama Online dersim olduğundan açık bırakmak durumunda kalıyorum.

Chrome; Edge, Brave, Firefox ve Vivaldi'ye göre daha fazla kaynak kullanıyor. Bu yüzden önerilmiyor. Ama 16 GB RAM ve üstü varsa Chrome en iyi tarayıcılardan biri.

16 GB RAM'li bilgisayarım olan ben: Firefox kullanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Chrome ve Google kullanılmaz.

Dosya Ekleri

• EwiUNH0UYAgLY7V.jpeg
    EwiUNH0UYAgLY7V.jpeg
    108 KB · Görüntüleme: 45
İzleme olayını abartıyorlar sanki adam senin özel hayatını merak ediyor. Onun dışında fazla RAM tükettiği için tercih edilmiyor ama ortalama PC'niz varsa sorun çıkarmaz.

Al işte. Anlamadınız herhalde topluca. Adamlar sizin özelinizi merak etmiyorlar, sizin üzerinizden bedava para kazanıyorlar. Sen de bunu anlamakta ısrarcısın. Her türlü verinin toplanması ne kadar güvenli sence? Bu özelleştirilmiş reklamlar bile senin için bir kimlik oluşturuyor. Allah bilir sen bu kafayla kaç tane internet kimliğine sahipsin. Adamlar sizin için kimlik oluşturuyor, çoğunuz da yapay zeka projelerinde kullanılıyorsunuz. Böyle düşünmeye devam.

Al işte. Anlamadınız herhalde topluca. Adamlar sizin özelinizi merak etmiyorlar, sizin üzerinizden bedava para kazanıyorlar. Sen de bunu anlamakta ısrarcısın. Her türlü verinin toplanması ne kadar güvenli sence? Bu özelleştirilmiş reklamlar bile senin için bir kimlik oluşturuyor. Allah bilir sen bu kafayla kaç tane internet kimliğine sahipsin. Adamlar sizin için kimlik oluşturuyor, çoğunuz da yapay zeka projelerinde kullanılıyorsunuz. Böyle düşünmeye devam.
Benim için bir sorun teşkil etmiyor. Sosyal medyada yaptığımız her şey biliniyor zaten. Ne kadar gizliliğin korunabilir ki? Oradan güvende olsan buran açık kalıyor. Senin elinde olan bir şey değil bu.

Yeni konular

Geri
Yukarı