Chrome silinmeyen virüs

Metin Okatan

Hectopat
Daha fazla  
Adwcleaner ile tarattığımda bu sürekli çıkan bir şey silmeme rağmen gitmiyor. Acaba virüs müdür zararlı bir şey midir? Ayrıca virüsse hangi programları önerirsiniz bana? Teşekkürler yardımlarınız için.

26dd804721735547986774ff0c70d1ed.png

Son düzenleyen: Moderatör:
2 dediğinizi de yaptım hala gözüküyor malesef bilir kişiye sorduğumda ise 2 farklı virüs programı kullanıyorsam öyle gözükebiliyormuş sebebi bu olabilir mi? Peki bunun çok zararlı bir dosya ya da bir keylogger olma ihtimali var mıdır acaba?

2 dediğinizi de yaptım hala gözüküyor malesef bilir kişiye sorduğumda ise 2 farklı virüs programı kullanıyorsam öyle gözükebiliyormuş sebebi bu olabilir mi?
Kimmiş o bilir kişi? :)
Peki bunun çok zararlı bir dosya yada bir keylogger olma ihtimali var mıdır acaba?
Zararlı olduğunu söyledik mi hiç? O bilir kişi mi zararlı olduğunu söylüyor yoksa :)

Yok. Zararlı olduğunu söylemedi eğer 2 farklı virüs programı kullanıyorsan dedi uzantılarda da dahil olmak üzere 2'si birbirini virüs olarak ya da zararlı yazılım olarak algılayabilir dedi :D Bilir kişi dediğimde 5 senedir bilgisayar sektöründe çalışan birisi.

yok aga zararlı olduğunu söylemedi eğer 2 farklı virüs programı kullanıyorsan dedi uzantılardada dahil olmak üzere 2 si birbirini virüs olarak yada zararlı yazılım olarak algılayabilir dedi :D bilir kişi dediğimde 5 senedir bilgisayar sektöründe çalışan birisi

Ben gene de bir sorma ihtiyacı duydum.

eğer 2 farklı virüs programı kullanıyorsan dedi uzantılardada dahil olmak üzere 2 si birbirini virüs olarak yada zararlı yazılım olarak algılayabilir dedi
Öyle bir durum olmaz. Çünkü uzantılar AV görevi görmez. Çakışma iki güvenlik duvarlı, aynı etkiye ve türe sahip yetkili yazılımlarla çakışma yaşanırsa yaşanır. Uygulama ve pluginler arası çakışma söz konusu olamaz.
5 yıl daha çalışması gerek öğrenmesi için, tam bilmediği işlere yorum yapmasın.

Tamam eyvallah. Son bir sorum olacak. Başlat / Çalıştır / CMD ms-dos netstat -an | find ":25" yazdığımda bir alt satırda boşluk oluşup yeni bir satır açıyor. Bunun internette keylogger olduğu yazıyor. Peki bu doğru mudur acaba?

Hayır öyle bişey yok. 25. portu kontrol ettiriyor sadece. Keyloggerların zorunlu olarak 25. portu kullandığı da yok. Saçma sapan sitelerden görüyorsunuz böyle bilgileri oraya soracağınıza buraya soruyorsunuz :D Olan durum bu.
Keylogger tespiti için AV kullanılır CMD değil. CMD komut işlemlerini, bilenler kullanır bilene de yazmamıza gerek yok ne yapılacağını.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı