Chrome vs Microsoft Edge

XeaWhitefish

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Windows 11'e yeni geçtim. Geçerken de Microsoft Edge'e de geçmeyi düşünüyordum da, 2 arama motorunu da karşılaştırdığımda Chrome sanki daha az RAM yiyor gibiydi. Sadece 1-2 sekme açıktı 2'sinde de. Ne diyorsunuz, hangisini kullanmalıyım sizce?

Doğrusunu söylemem gerekirse Edge'in Microsoft'un hanal sunucularına bağlandığını söyleyebilirim. Bu da tarayıcı içinde zamanla hataya neden oluyor. Ancak Chrome öyle değil, sunucuları çok hızlı ve stabil.

Sebebine gelirsek Edge ilk açıldığı safya olan MSN sayfası tarayıcıyı bir süreden sonra buga sokuyor.

Bu da benim nazarımda Chrome'u daha iyi yapar. Bizzat iki tarayıcıyı uzun süre denedim ve sonuç olarak Chrome daha iyi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selam. Windows 11'e yeni geçtim geçerken de Microsoft Edge'e de geçmeyi düşünüyordum da, 2 arama motorunu da karşılaştırdığımda Chrome sanki daha az RAM yiyor gibiydi sadece 1 2 sekme açıktı 2sindede ne diyorsunuz hangisini kullanmalıyım sizce?

Google öneririm. Edge hala çok hantal. Bir de Firefox ve Vivaldi gibi alternatifleri var. Brave de önermem.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı