Chromium tabanlı ButterFly internet tarayıcısı!

Hayır güvenmiyorum. Kimse de Edge veya Chrome’u gizlilik için kullanmıyor. Gizlilik odaklı tarayıcı arayanlar ya Brave ya Firefox ya da doğrudan Chromium kullanıyor. Daha az popüler olup yine de açık kaynak olan tarayıcılar var. Amacım seni yıldırmak değil. Sadece yaptığın işteki bakış açını sana göstermek istiyorum.

Bu ayrımı yapabilmeniz lazım, sizce size mi daha çok güvenirler yoksa o saydığınız firmalara mı? 😁
Sizce zararlı yazılım yapsam onu burada mi paylaşırdım.
Hayır güvenmiyorum. Kimse de Edge veya Chrome’u gizlilik için kullanmıyor. Gizlilik odaklı tarayıcı arayanlar ya Brave ya Firefox ya da doğrudan Chromium kullanıyor. Daha az popüler olup yine de açık kaynak olan tarayıcılar var.
Mesela.
Hayır güvenmiyorum. Kimse de Edge veya Chrome’u gizlilik için kullanmıyor. Gizlilik odaklı tarayıcı arayanlar ya Brave ya Firefox ya da doğrudan Chromium kullanıyor. Daha az popüler olup yine de açık kaynak olan tarayıcılar var. Amacım seni yıldırmak değil. Sadece yaptığın işteki bakış açını sana göstermek istiyorum.
Hocam fikrinize saygı duyuyorum ama birşey söylemek istiyorum. Sizce 13 yaşında biri olarak nasıl etkili bir virüs yazabilir.

Zararlı yazılım geliştiriyor olsaydım ilk denemelerimi forumlarda yapardım. Bahsettiğim projelere örneği benim vermemi beklemek yerine daha kısa sürede Google’da “free software browsers for Windows” veya “open-source browsers“ gibi anahtar kelimeleri aratarak bulabilirsin.

Zararlı yazılım geliştiriyor olsaydım ilk denemelerimi forumlarda yapardım. Bahsettiğim projelere örneği benim vermemi beklemek yerine daha kısa sürede Google’da “free software browsers for Windows” veya “open-source browsers“ gibi anahtar kelimeleri aratarak bulabilirsin.
Hocam peki şunu düşünün benim o koda olan eklememin başka kişiler tarafından kullanılmasını istememem normal değil mi?

Cefsharp ile yaptığım tarayıcıyı bilen vardır. Bir süredir onun yanında bunun direkt Chromium kaynak kodundan C++ ile yapılan haline uğraşıyordum. Beta hali bitti. Screenshot bırakıyorum. Yakında çıkacak konuyu takip edin bence.
Ayrıca modlardan ricam lütfen konuyu eski konuya ekle demeyin.
Eki Görüntüle 1197958
Link ne zaman gelecek?

İşte GPL bunun için var. Kendi Github sayfanı aç. Ekleme yaptıkça orayı güncelle. Beğenen diğer kullanıcılar katkıda bulunsun. Emin ol emeklerin boşa gitmeyecek. Bahsi geçen terimleri araştır. Ha, illa kapalı kaynak devam etmek isteyebilirsin. Ama o zaman “gizlilik odaklı” gibi sıfatlar mantıklı olmayacaktır.

Yazılım konusunda kendini ve özgeçmişini geliştirmenin en kolay yolu Github’da takılmak. Özgür yazılım, “beleş, yapımcısının emeği boşa gitmiş” demek değil.

Link ne zaman gelecek?
1-3 gün arası bir zamanda indirilebilecek.
İşte GPL bunun için var. Kendi Github sayfanı aç. Ekleme yaptıkça orayı güncelle. Beğenen diğer kullanıcılar katkıda bulunsun. Emin ol emeklerin boşa gitmeyecek. Bahsi geçen terimleri araştır. Ha, illa kapalı kaynak devam etmek isteyebilirsin. Ama o zaman “gizlilik odaklı” gibi sıfatlar mantıklı olmayacaktır.

Yazılım konusunda kendini ve özgeçmişini geliştirmenin en kolay yolu Github’da takılmak. Özgür yazılım, “beleş, yapımcısının emeği boşa gitmiş” demek değil.
Anladım dikkate alacağım.

Bu arada Github'ın ne olduğunu bilmeyen ve programcılık okuyan arkadaşıma selam olsun, geleceğin işsizlerini yetişiyor Maşallah.

Yeni konular

Geri
Yukarı