Chuwı Gemibook Pro Ultrabook nasıldır?

G_N_R

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Başlıkta belirttiğim ürünü satın almak istiyorum. Amacım oyun oynamak değil. İş için alacağım ona göre değerlendirirseniz sevinirim. İşim ise bir e-ticaret firmasında çalışmaktayım ve firmanın e-ticaret panelinde ki işlerini yürütüyorum bu sebeple işim ağırlıklı olarak Google Chrome'da olmak olacak. Tabii firmamızın kullanmış olduğu yazılım programları var ama bunlar çok büyük sistem gereksinimi isteyen programlar değil onu da belirteyim. Bu bilgisayarı işim dışında kullanmayı düşünmüyorum belki dizi, film veya YouTube'dan videolar izlerim tabii işim bittikten sonra bu sebeple değerlendirme yapacaksanız bu ölçütlerde değerlendirirseniz sevinirim. Ürünün özellikle işlemcisi ile ilgili bilgi verirseniz çok memnun olurum. İncelemeniz için linkini bırakıyorum geri dönüş yaparsanız memnuniyet duyarım.

Saygılarımla,

Samet GÜNGÖR

Link: CHUWI GemiBook Pro Ultrabook

Daha önce hiç duymadığım bir marka. Ve bir sorun yaşarsanız yedek parça ve servis durumu nasıl olur ilk bunları düşünmek lazım. Bu fiyata daha bilindik markalardan alternatifler tercih edilebilir bence.

Celeron olmasın üzülürsünüz.
Neden? Yaşadığınız herhangi bir tecrübe varsa açıklarsanız çok sevinirim.
İşlemci sizi günlük kullanım işlerinde üzmeyecektir. Ekran 2K. Dahili GPU da fena değil. Bahsettiğiniz kullanımlar için gayet yeterli olacaktır.
Düşüncelerimiz ortak olması sebebiyle katılıyorum. Fakat konuya cevap veren bir arkadaşımızın yedek parça ve servis durumu beni birazcık dahi olsa düşünmeye itti. Sizce bunları göze alıp ürünü satın almak mantıklı mı yoksa arkadaşımızın dediği gibi bilindik markalara yönelmek mi mantıklı?

Düşüncelerimiz ortak olması sebebiyle katılıyorum. Fakat konuya cevap veren bir arkadaşımızın yedek parça ve servis durumu beni birazcık dahi olsa düşünmeye itti. Sizce bunları göze alıp ürünü satın almak mantıklı mı yoksa arkadaşımızın dediği gibi bilindik markalara yönelmek mi mantıklı?
Chuwi yurtdışında çok tanınan bir firma. Türkiye'de yedek parça tedariği evet zor olur. Ama zaten tüm parçalar anakarta gömülü. En fazla tedariğini yapabileceğiniz şey ekran olacaktır.

Chuwi yurtdışında çok tanınan bir firma. Türkiye'de yedek parça tedariği evet zor olur. Ama zaten tüm parçalar anakarta gömülü. En fazla tedariğini yapabileceğiniz şey ekran olacaktır.
Haklısınız. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki işlemci için ne düşünüyorsunuz? İşlemcinin içerisinden dahil olan GPU 2K film, dizi veya video izlememde sorun oluşturur mu?

@G_N_R Hocam linkteki laptop bahsettiğiniz işler için çok yeterli. Ben garanti olsun diye öyle bir yorumda bulundum. Zaten bir darbe almadığı sürece bahsettiğim servis durumu ile hiç bir işiniz olmayacaktır. Alınabilir bir ürün. Gayet de bilindik bir markaymış ben hiç duymamışım. Ama dediğim gibi diğer markalarda düşünülebilir.

Haklısınız. Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Peki işlemci için ne düşünüyorsunuz? İşlemcinin içerisinden dahil olan GPU 2K film, dizi veya video izlememde sorun oluşturur mu?
İçindeki dahili GPU 4K'yı kaldırabilecek seviyede. 2K'yı dropsuz kaldırır.

Geri
Yukarı