Ciddi manada yurt dışına gitmeyi hedefliyor musunuz?

Ciddi manada yurtdışına gitmeyi hedefliyor musunuz?

• Oy verenlerin toplamı
    962
TL'nin diğer para birimleri karşısında ne halde olduğu apaçık ortada. Refah seviyesi yüksek bir ülkede yaşamak tabii ki isterim ama Türkiye'nin ekonomisiyle biraz zor.

Maalesef hedefleyemiyorum.
Cümlelerinizin altına imzamı atabilirim. Sadece evrak işleri için 2-3 asgari ücreti feda etmeniz gerekiyor. Faturalar, giyim, gıda ve kira vs. varken imkansız gibi geliyor. Hedefleyemiyoruz.

Sadece evrak işleri için 2-3 asgari ücreti feda etmeniz gerekiyor.
Evrak masraflarını hesaba katmamıştım. İllaki parasını bulurum diye düşündüğüm için sanırım.

Evrak masraflarını hesaba katmamıştım. İllaki parasını bulurum diye düşündüğüm için sanırım.
Mesleki denklik için bile 300-400 avro talep edebiliyorlar. Bunun kargo ücreti var, danışman firma tutarsanız onun ücreti var, noter ücreti ve çeviri derken TL bazında ciddi paralara geliyor.

Cümle içinde avro diye yazıldığını şu an öğrendim 🤔 Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler – Türk Dil Kurumu.

Merhaba, sosyal medyada gördüğüm kadarıyla yurtdışını daha iyi bulan birçok insan var. Peki, cidden aranızda yurtdışına gitmeyi düşünen var mı? Oranın şartlarını şimdiden araştıran.

Ben Üniversite'de Çizgi Film ve Animasyon bölümünü tutturmayı başarırsam yüksek lisans yapana kadar burada durup bir süre sonra İngiltere'ye göçmeyi planlıyorum. İngiltere açıkcası ilgimi çeken tek ülke.

Özellikle Londra'da resmen emlak krizi yaşanıyor ama daha önümde 7 yıl var, illa şartlarda ufak tefek değişiklikler olur. Ayrıca Avrupa'da İngiltere ırkçılığın en az olduğu yerlerden biri. Bu 7 yılda kendime bir dijital portfolyo hazırlayıp yurtdışında iş kapma ihtimalimi arttırmayı hedefliyorum.

Türkiye'de sanatın pek değeri yok. 3D animasyona yardımcı olabilecek çoğu ürün manyak fiyatlarda.
Özellikle "asgari ücret karşılaştırması" yapan kitle yurt dışına gittikten kısa süre sonra "NYC homeless club" grubuna katılıyor. Bunun olmaması için güzel bir bütçe, mantıklı düşünme, garanti gibi pek çok şey lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bunun olmaması için güzel bir bütçe, mantıklı düşünme, garanti gibi pek çok şey lazım.
Doğru, zaten İngiltere Avrupa Birliği'nden ayrılınca göçmen şartları ciddi şekilde değişti. Artık sadece vasıflı insanları alıyorlar.

Vallahi benim gözümde ciddi anlamda Türkiye dünyanın 8. harikasıdır. Fakat hükümetinden nefret ediyorum. Bu nedenle sadece gidersem giderim. Ciddi anlamda imkanım olursa giderim fakat bu benim istediğimden dolayı değil hükumetin izlediği politikadan dolayıdır. Yurt dışında o kadar üst makamlarda olan Türk var. Bu kişiler deli mi de ülkesine terk ediyorlar. Zorunda kalıyorlar çünkü bu ülkede imkan yok. Kendini gerçekleştirmek isteyen kişilerin %90 yurt dışına gidiyor. Ha şu an gitme şansım olsa istesemde gidemiyorum. Daha birey değilim hem de üniversite okumadım.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı