Çift kanal bellek performansa etkisi nedir?

Neden? Tam tersi GPU diyecektin herhalde ama her şekilde performans verir.

Hocam CPU darboğaz yapıyorsa demek ki yetersiz bir işlemcidir yani işlemci odaklı bir oyunda normal olarak tüm yük işlemciye binince kasma drop sorunları yaşayacak.

Hocam CPU darboğaz yapıyorsa demek ki yetersiz bir işlemcidir yani işlemci odaklı bir oyunda normal olarak tüm yük işlemciye binince kasma drop sorunları yaşayacak.
Dostum darboğaz diyorsun, zaten ismin içinde, "dar". Kanalı dual yaparsan, alet nefes alır, boğaz genişler. Demiyorum ki iki üç katına çıkar ama performans için şart adımlardan biridir.

Dostum darboğaz diyorsun, zaten ismin içinde, "dar". Kanalı Dual yaparsan, alet nefes alır, boğaz genişler. Demiyorum ki iki üç katına çıkar ama performans için şart adımlardan biridir.

Hocam mesela animasyonların düzenlendiği fonksiyonlar vb CPU üzerinde hesaplanır geçici bellek sayesinde hafıza edilir kısaca grafik motoruna göre değişir diyelim.

Hocam CPU odaklı bir oyun oynarken duel channel size kurtarmayacaktır haberiniz olsun.

CPU darboğazının tam anlamıyla önüne geçmiyor zaten ama örnek veriyorum tek kanalda GPU kullanımı %69 ise çift kanalda %85'lere çıkıyor bu da oyun performansını arttırıyor haliyle.

CPU darboğazının tam anlamıyla önüne geçmiyor zaten ama örnek veriyorum tek kanalda GPU kullanımı %69 ise çift kanalda %85'lere çıkıyor bu da oyun performansını arttırıyor haliyle.

GPU kullanımı arttıkça ısıda artıyorsa frekans kısıyor?

Teşekkür ederim cevabınız için. Siz hangi CPU ile kullanıyorsunuz 3060'ı?

Dual'ın mutlaka performansa bir etkisi olacaktır ama benim CPU sıkıntı ekran kartını limitliyor yine de bu durumda da 8-10 FPS bile olsa performansı yükseltir mi bunu merak ediyorum.

Aksi taktirde boşu boşuna da masraf yapmak istemiyorum.

5600 AMD ile kullanım sağlıyorum çift kanal 3200 MHz.

Yeni konular

Geri
Yukarı