Çift kanal RAM özelliği için Dual Kit şart mı?

DULBIRAKAN

Hectopat
Çift kanal performansını elde etmek için ilk resimdeki gibi çift şekilde mi almak lazım yoksa ikinci resimdeki gibi tekli şekilde 2 tane alıp taksam da çift kanal performansı elde edebilir miyim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200323-213016.png
    Screenshot_20200323-213016.png
    130,4 KB · Görüntüleme: 28
  • Screenshot_20200325-150820.png
    Screenshot_20200325-150820.png
    76,3 KB · Görüntüleme: 44
İki RAM'i aynı anda almak zorunda değilsin. Farklı zamanlarda aynı marka aynı model aynı değerlerde satın alabilirsin. Kit olarak almak zorunda değilsin. Farklı zamanlarda alıp yine çift kanal kullanabilirsin. Teşekkürler.

Evet elde edebilirsin ama %100 uyumlu olabilir diyemeyiz. Aynı seri koduna göre almalısın. Seri kodunda 1 farklı sayı bile uyumlu çalışmamasına sebebiyet verebilir. Mümkünse kit al.

Corsair Vengeance LPX gibi tek model RAM'lerde numara farkı olmadığından garanti şekilde çalışacaktır. Şahsen ben senin düşündüğün gibi farklı zamanlarda aldım aynı model satın aldım sorunsuz kullanmaktayım. Aynı model aldıktan ve CL değerleri MHz'leri aynı olduktan sonra bir sorun yaratacağını düşünmemekteyim.

Seri kodu dedigin nedir tam olarak bilmiyorum bendeki anakart B450M S2H işlemci Ryzen7 2700X ekran kartı RTX2060 8 GB Windforce sistem bu şekilde.

Kırmızı içindeki yazı seri kodu. Şimdi bir tane alıp ilerleyen günlerde farklı alırsan buna dikkat et.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200325-150820 (1).png
    Screenshot_20200325-150820 (1).png
    76,9 KB · Görüntüleme: 36
Kırmızı içindeki yazı seri kodu. Şimdi bir tane alıp ilerleyen günlerde farklı alırsan buna dikkat et.

Yok yani şimdi kit alıp fazla para vermek yerine tekli halde 2 adet spariş edeceğim yani aynı anda aynı üründen 2 adet alacağım şimdi bir tanesini alıp daha sonra birtane daha almak gibi bir düşüncem yok sıkıntı çıkartmaz değil mi?

Yok yani şimdi kit alıp fazla para vermek yerine tekli halde 2 adet spariş edeceğim yani aynı anda aynı üründen 2 adet alacağım şimdi bir tanesini alıp daha sonra birtane daha almak gibi bir düşüncem yok sıkıntı çıkartmaz değil mi?
Ürünler gelince seri koduna bak ikisi de aynı ise problem olmaz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı