Çift M.2 SSD nasıl yapılır?

Alpkaankoc19

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, bende MSI Pro H610M G (Intel) anakart var. 1 slot M.2 desteği mevcut. Ben bu anakarta aparatlarla çift M.2 SSD takabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Takarsında alacağın performans SATA SSD'ye yakın olur, aparatla uğraşacağına SATA SSD almanı tavsiye ederim. Windowsu SATA'ya kurar oyunları M2'de tutarsın.

Bir kaç seçenekle mümkün;

• m.2 wifi kart kullanmıyorsanız veya kullanmayacaksanız, M.2 M.2 E Key Slot To M.2 M Key adaptör alıp ikinci m.2 portuna ssd takabilirsiniz.
  • Ayrıca ekran kartı kullanmıyorsanız veya kullanmayacaksanız, bir PCIe x4 M.2 kart alıp ekran kartı slotuna takabilirsiniz.
    • bu PCIe X4 M.2 kartını, PCIe x1 slotuna da takabilirsiniz ancak, slot yarığını kapatan arka tarafını kesmeniz lazım, bu seçenekte disk, x1 3.0 hız limitinde çalışacaktır, yani 1 gb/s.
  • Bir USB 3.0 m.2 disk kutusu veya kutu içindeki usb 3.0 to m.2 dönüştürücüden alıp ona takabilirsiniz.

Birkaç seçenekle mümkün;

• M.2 Wi-Fi kart kullanmıyorsanız veya kullanmayacaksanız, M.2 M.2'e key slot to M.2 m key adaptör alıp ikinci M.2 portuna SSD takabilirsiniz.
  • Ayrıca ekran kartı kullanmıyorsanız veya kullanmayacaksanız, bir PCI-e X4 M.2 kart alıp ekran kartı slotuna takabilirsiniz.
    • Bu PCI-e X4 M.2 kartını, PCI-e X1 slotuna da takabilirsiniz ancak, slot yarığını kapatan arka tarafını kesmeniz lazım, bu seçenekte disk, X1 3.0 hız limitinde çalışacaktır, yani 1 gb/s.
  • Bir USB 3.0 M.2 disk kutusu veya kutu içindeki USB 3.0 to M.2 dönüştürücüden alıp ona takabilirsiniz.

Hocam adamın 4060'ı var neden kullanmasın?

Arkadaşlar çok bir şey anlamadım. 4060 ekran kartım var. Anakartımda tek M.2 destekliyor. Mevcut m2mde 500GB 2. alacağım disk daha yüksek olmasını istiyorum.

Arkadaşlar çok bir şey anlamadım. 4060 ekran kartım var. Anakartımda tek M.2 destekliyor. Mevcut m2mde 500GB 2. alacağım disk daha yüksek olmasını istiyorum.
Dediğimi yapın hocam, M2 yerine yüksek boyutlu Sata 3 SSD alın adaptörle uğraşmanıza değmez, anakartında takacağın slotta sana vereceği maksimum 900 mb/s civari bu hızında SATA'dan herhangi bir farkı yok.

Bunu alacaksınız.

Anakartınızda ekran kartı slotunun altında ikinci bir m.2 portu var, ancak m.2 e olarak. Onu m.2 m şekline dönüştürüp nvme diski oraya takacaksınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı