Çift Monitör İçin Çözünürlük Önemli mi ?

4K Adam

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba. Bir miktar para biriktirince kendime güzel bir sistem alacağım. Şu anda kullandığım monitör 1440x900 bir monitör ve 1080p olan bir monitör alacağım. Bende bu eski monitörümü 2. monitör olarak kullanayım diye düşündüm. Çözünürlük konusunda bir sorun yaşar mıyım ?

Tepki süreleri ve ekrandaki tazelenme hızları büyük ölçüde önem arz ediyor. Tabi bunun yanı sıra aynı boyut ve çözünürlükte iki monitör ayrıca bir lüks. Fakat çözünürlük farkı sorun yaşatmaz. Sadece gözünüzde pek hoş bir görüntü oluşmayacaktır, o kadar. Ben laptop ile monitörü bağladığımda benzer durumla karşılaştım.

Bir sorun yaşamazsın.Görsellik olarak o sana kalmış.Bende 1440x900 monitör kullanıyorum bana hoş geliyor.

Dosya Ekleri

• 20160206_012444.jpg
    20160206_012444.jpg
    116,4 KB · Görüntüleme: 168
Zaten sadece 1080p monitörde oyun oynarım yan monitörde facebook falan açık kalır ya da müzik falan değiştirmek istersem daha pratik olması için kullanırım. Yanıtlarınız için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı